Iyi Gunler. Charles King Kavalier İcin Hangi Marka Mama Onerirsiniz

Karakaslim

4 yaşında cavalier charles king köpegim var. Veterinerimin onerisi ile hills marka mamaya geçiş yapacağım. Tavsiyeniz nedir.

4 CEVAP

Venusselin

Cinse göre mama seçimi yapmak yanlış. Aktivite durumuna, ırk boyutuna, kilo durumuna bağlı seçim yapılmalı. Biz mesela hekim önerisiyle hills kullandık hiç memnun kalmadık. Herkes kendi hayvanını en iyi şekilde tanır. Mesela aktivite enerji durumu çoksa yüksek proteinli mama, obeziteye yakınsa düşük tahıllı mama gibi beslemeniz lazım. Sırf marka olarak da değil markanın farklı ürünlerine de bakmalısınız en uygun olanı o şekilde bulabilirsiniz çünkü her köpeğe her mama yaramıyor :(

Karakaslim

ilginize teşekkürler. piyasada çok çeşitli mamalar var. yerli marka kullanıyordum fakat kaşınma huyu başladı ve sanki köpeğimde kepek varmış gibi dökülmeler başladı. yerli mamalara çok güvenemiyorum artık. hills marka mama yeni geldi. daha paketi açılmadan köpeğimde bir heyecan başladı. severek yiyeceğini düşünüyorum. dediğiniz gibi aktivite durumuna bakarak aldım mamayı. sadece hills markayı tanımadığım için sordum. teşekkürler tekrardan.

Venusselin

Cildinde kuruluk varsa o şekilde somon yağı ilave edin, harika geliyor bidaha dökülme kalmıyor

Venusselin

Bende iki cane corso var. Çok büyük ve enerjik oldukları için acaba tahılsız kullanıyorum. Hills Bi ara böbrek yetmezliği yüzünden kullanmıştık. Umarım çocuğunuza iyi gelir