Kedim 24 Saat Mama İstiyor Neden Doymuyor

selinay41

Günde 2 çay bardağı felicia kısır mama
3-4 tane sosis
1 paket 80 gr yaş mama
bunları günlük yiyor bazen ekstra salam ödül şekeri ve tavuk da yiyor ama bütün gün buzdolabının önünde ağlıyor neden doymuyor kendisi 6.5 kilo kısır erkek

11 CEVAP

Jiyansutlac

Salam sosis ve hergün yaş mama vermek ! yanlış besleme yapıyorsunuz işlenmiş gıda kedinizin sağlığını olumsuz etkiler ayrıca hergün yaş mama ağız ve diş problemlerini beraberinde getirir size tavsiyem bütçenizi bu tür yiyeceklere harcamak yerine daha kaliteli tahılsız doyurucu mama almanız örneğin Nd gibi acana gibi o zaman farkı anlarsanız göreceksiniz 😉

Zxhrlast0x

Kedinize salam ve sosis vermeyin çok zararlı. Ayrıca her gün yaş mama dişleri için iyi değil haftada 1-2 defa ideal. Size tavsiyem daha doyurucu mama almanız ND bir defalık 10kg alın daha uyguna gelir bayatlar falan derseniz kedinizin sağlığını düşünüp 3 kg alın çokta pahalı değil..

Zxhrlast0x

Kedinize salam ve sosis vermeyin çok zararlı. Ayrıca her gün yaş mama dişleri için iyi değil haftada 1-2 defa ideal. Size tavsiyem daha doyurucu mama almanız ND bir defalık 10kg alın daha uyguna gelir bayatlar falan derseniz kedinizin sağlığını düşünüp 3 kg alın çokta pahalı değil..

Superisi814

Merhaba,
Üzgünüm ama salam sosis normalde insan için de sağlıklı bir seçenek değil.Bir de bilginize olsun kediler de parazite de sebep.O yüzden bir daha düşünün.
Kedinizin halı dost acı söyler sizinle ilgili bir durum.Her buzdolabının önüne geçip sürtünmeye, miyavlamaya başladığında mama verirseniz , o da hareketlerini pekistiricektir.Sonuc bir kısır döngü olucaktir.
Uzun vadede ise inanın uzuluceginiz bir çok olasılıği hayatinisa davet etmiş olduğunuzu gözlemleriniz.
Kediler büyümeyen çocuk gibidirler, bu nedenle birisinin ipleri elinde tutması gerek.overdose besliyorsunuz kedinizi.
Bunu sonlandırmaya sizi davet ediyorum.

Balimlilac

2 kilo salam ,her gün yaş mama, iki çay bardağı kuru mama, ekstra sosis, ödül şekeri ve tavuk diğer kaliteli mamalardan daha pahalıya gelir. haftada iki kez 1 kutu yaş mama ve kaliteli kuru mama alırsanız hem kediniz az yiyerek sağlıklı doymuş olur hem de cebiniz rahatlar.

salam alacağınız parayı yaş mama ve kuru mamaya verin zaten uyguna gelir. yaş mama haftada 2 kere yeterli. aylık 1,5 kiloluk mama yeter. mamanın arkasında günlük vereceğiniz miktar yazıyor zaten. o şekilde şuanki harcadığınızdan daha az harcarsınız.salam vermeyin ne kadar zararlı parazit yapar.

GzdeAkbuz

Arkadaşlar gayet yerinde cevaplamış daha ne istiyorsunuz güncelde güncel hayvanın midesi ne kadar ki zaten yeterince genişletmişsiniz haftada 2\3 yaş mama işte ödül olur neyde işte hadi iki günde bir malt falan verseniz sosis ve sucuk çok fazla aşırıya kaçmış oluyorsunuz günlük 1 çay bardağı kuru mama azmı allah aşkına 2 bardak veriyomuşsunuz bide hayvan aldığı proteinden vitaminden fazlasını vücut içinde çöp(diski) yapıyor nerdeyse siz sanıyorsunuz ki vücuduna iyi geliyor katkı maddeli çiğ yada yağlı kızartmalı ıvır zıvır yediriyonuz kedinize..

selinay41

aslında haklısınız ama bi anda o kadar bütçeyi mamaya vermem mümkün değil

selinay41

Ben ayda 150 tlye mamasını zor alabiliyorum 2 kiloluk salamı taş mamayı annemler alıyor

selinay41

Güncel

selinay41

2 kilo salam değil aylık 2 kilo mama