Ever Clean Kum Ve Kapalı Tuvaletin Tamamen Temizlenmesi.

OdinTheCat

Merhaba.
Kum olarak Ever Clean Fast Acting kullanıyorum.
Tuvalet olarak Catit Magic blue kapalı kum kabı kullanıyorum.
Kum kabı büyük olduğu için 10 litre ever clean kumu rahatlıkla alıyor. Ve her sabah kalktığımda kum küreği ile temizliyorum. Ve dikkat ettiğim şey kedim kum kalınlığından dolayı en dibe kadar kazmıyor ve direkt kum kabına idrar veya kaka temas etmiyor. Ve 10 litre ever clean kum neredeyse 2 ay kadar gidiyor bana.
Sormak istediğim soru şu; Şimdi ben 1 seferde 10 litre kumu kum kabına koyuyorum ve azaldıkça üzerini tamamlıyorum. Dediğim gibi her gün kum kabını kürek ile birlikte temizliyorum ve herhangi bir dağılma vs. olmuyor kumun kalitesinden dolayı.
Buna rağmen ben bu kum kabını tamamen boşaltıp temizlemek zorunda mıyım? Çünkü azalan kumu sürekli ekliyorum ve 1 ay sonunda kum kabında nereden baksanız 5 litre kum oluyor. Kumu idrar ve kakadan temizleyip farklı bir poşete alıp kum kabını iyice temizledikten sonra kum kabına tekrar koymam doğru olur mu? Yoksa 5 litreye yakın ever clean kumu çöpe atıp tekrar mı kum kabını doldurmam gerekiyor? Malumunuz ever clean 10 litre fiyatı en düşük 350 tl civarı. Kum boşa gitsin istemiyorum ama kedimin sağlığını da korumak istiyorum. Bu yüzden sizlerin düşüncelerini merak ediyorum.

4 CEVAP

Zeke

Yok yahu o kadardan sağlığına ne olacak devam edin bence gayet temiz kullanım duruyor.
Ever clean kullanıyormuşsunuz öyle çöpe atılmaz kolayca, kediniz bu ekonomide dua etsin totosu benden değerli :))

Sezgek

Bizim kızın kullandığı kum kabı da xl koysan 10 ltr alır ama ben ayda bir tamamen döküp yeni koymayı tercih ettiğim için 10 ltr tam koymuyorum rahatlıkla üstünü kapatabildiği kadar koyup azaldıkça ekliyorum Buda en fazla 5-6 ltr falan oluyor hatta değiştirmeyi düşündüğüm son hafta eklemeyide bırakıyorum be bir ay sonunda kum kabını sirkeli su ile yıkayıp yeniliyorum yani kum kabınız 5-6 ltr ile rahatlıkla dolabilecek bir kapsa bu şekilde yapmanız daha sağlıklı olur bence

lilypoaca

Ben de ever clean ve ımac zuma tuvalet kullanıyorum, ben haftada bir mutlaka tuvaletini sirkeli suyla yıkayıp kalan kumu iyice trmizleyip havalandırıp koyuyorum üzerine ekleme yapıyorum

lilypoaca

Ben de ever clean ve ımac zuma tuvalet kullanıyorum, ben haftada bir mutlaka tuvaletini sirkeli suyla yıkayıp kalan kumu iyice trmizleyip havalandırıp koyuyorum üzerine ekleme yapıyorum