Kedinin Durumu

ablyZ

Arkadaşlar öncelikle selamün aleyküm ben 1 hafta önce bir yavru kedi buldum kimsesi yoktu bende sahiplendim fakat kedinin göbeği biraz şişik gibi ve kediyi sütle besliyorum zararı var mı.
Ve kedi bana biraz zayıf gibi geliyor dokunduğum zaman kemikleri hissediyorum sizce normal mi yoksa kedi zayıf mı.
Bide ben kedi maması alıcam dün akşam haşlanmış tavuk eti verdim sıkıntı olurmu

7 CEVAP

ahsennn0

Benm dediğim gibi kedi içn süt tozu var ondan verin

KimJeongguk

normal inek sütü veriyorsanız çok yanlış yapıyorsunuz midesine dokunup pat diye ölür kedi. Yavru kedi mamasından başka bir şey yemesin 12 aylığa kadar. Henüz mama yiyemiyorsa Anne Kedi Süt Tozu alıp ılık su ile karıştırıp içirin kediye 3-4 saatte bir. Kuru mama yiyene kadar bazı aralıklarla yoğurt ve yavru kediler için olan yaş mamalardan verebilirsiniz.

Emirckr

İnek sütü veriyorsanız şişlik ondan kaynaklıdır ayrıca iç paraziti de olabilir.

İlla süt içsin derseniz veterinerlerde yavru kediler için süt tozları bulunuyor fakat bence artık katı gıdaya da geçebilecek bir kedi gibi duruyor.
Haşlanmış tavuk çok iyi bir alternatiftir,onun yiyeceği hale getirip verebilirsiniz,dilerseniz püre şeklinde de verilebilir,daha rahat yer hem..
Ayrıca kaliteli kuru+yaş mama desteğiyle de toparlanmasını,biraz kilo almasını sağlayabilirsiniz.

ahsennn0

Paraziti olabilir kedi sütünün yanında yavru yaş ma ile kuru mamayı da karıştırarak verebilirsiniz

ahsennn0

Normal sütle besliyorsaniz şişlik ondan olur çok zararli ayrıca

ablyZ

Bide kedinin cinsi nedir

KimJeongguk

Kedinin cinsi tekir rengi sarman tüyü kadar ömrü olsun yavrucağın çok sevimli minicik 🥺