Bu Yaşta Yapmak İyi Mi?

Latife

Benim kedim 9. Ayın da ve kızgınlık dönemin de sürekli durmadan miyavliyor surekli çıkmak istiyor vet. Aradım bu yaşta kısırlaştırmak mümkün mü evet dedi bazıları erken girebiliyor o döneme diye yapsam sorun olur mu acaba bilemedim

6 CEVAP

Anonymus827062

Erkek kedi için kısırlaştırma sorun teşkil etmez. Sonuçta vücut içerisine mudahale edilmiyor. Fakat kisirlastirmadan sonraki bakım onemli olan.

Anonymus827062

Normal mama yi birakip kısır mamaya geçiş yapacaksınız. Kilo alma eğilimleri olacak. Çünkü normal mama yediklerinde özellikle erkek kedilerde idrar yollarında kristal oluşumu baş gösteriyor. Yani idrar sıkıntısı yaşıyor. Veteriner kısırlaştırma sonrasında mama konusu söylemesi gerekir. Söylemez ise aklınızda bulunsun

Marlo

Benim kedim 5 aylık erkek bugün veterinere sordum 1 yasına girmeden gerek YÖK dedi idrar yapamama gibi sorunlar olabiliyor erken kısırlastırmada dedi bende beklicem inş sorun olmax

Latife

Erkek benim kedim ondan sonraki bakımı nasıl yapmalıyım peki bu konuda tecrübeniz var mı?

Latife

Şuan pro plan veriyorum mama veriyorum yaptıktan sonra önerebileceğiniz mama var mı?

Latife

Benim kedi durmuyor ama gece uyutmuyor durmadan birşeyler kırıyor ve her miyavladığın da içim gidiyor üzülüyorum yapmazsam ikimiz için de daha kötü olacak gibi