Kanser Olan Kedim

gzmkzn

Arkadaşlar kedimde 5 6 yıl önce beze benzeri şey çıktı. Veteriner önemsemedi büyü ve yine önemsemedi. Başka bir veterinere gittiğimizde kanser olduğunu ve bunu prof. hoca olam bi hekimin yapması için yönlendirdi.Ameliyat olduk. Tekrarlayabilir miş belki tekrarlamayabili daha.Ocoxın önerdi veteriner ilaç. Kemoterapi için bütçem yok. Ameliyat 14.000 i buldu maalesef. kemoterapi için 12000 diyorlar. tekrar çıkarsa aldırıcaz inşalla tekrarlamaz. Size tavsiyem damla olarak yaptırın iç parazitinizide.

12 CEVAP

Superisi814

Bu konuyu iyice araştırmam gerek , bir üye daha iç parazit iğnesi konusunda benzer yorum yapmıştı.

Sezgek

Aşı yeri sarkomu olmuş minik sanırım Allah şifa versin kuzuya çok üzüldüm ne yazık ki hayvan aşılarında bu söz konusu oluyor özellikle lenfoma aşısında bu oranın. Yüksek olduğunu ve asla yaptırmam gerektiğini vet arkadaşım söyledi ayrıca kuduz ve karma aşılarında da aynı risk var ne yazık ki ben 4 senedir aşılarını aksatılmadan yapıyordum ama kuduz aşısını artık yaptırmama gerek olmadığını söyledi yine o vet arkadaşım açıkçası bilenler biliyordur zaten kaçak aşı sonrası yaşadıklarımızı ben bu sene karma aşı da yaptırmayı düşünmüyorum evet risklerini olasılıkları biliyorum arkadaşlar kendinizi yormayın açıklayarak ama yaptırdığımda olabilecek riskler ve olasılıklar daha kötü şu an için önümüzden bu sene ne karma ne de kuduz yaptırmayacağım aşıyı da zaten hep birlikte nar damlası olarak tercih ediyorum diyorum ben

Superisi814

Merhabalar,
Gelmiş geçmiş olsun.
Bundan sonra sağlıkli bir ömrü olsun.
İç parazit iğnesi miymiş sebep ?
İyi ki bilgiyi paylastiniz
Bir çok cana fayda eder inşallah..Sürecinizi iyi tarafı da bu olsun

amillaaa

Geçmiş olsun. Sizinkinin durumu daha ağırmış sanırım, ben iki ay önce bir kediyi göğsündeki kocaman tümör dolayısıyla ameliyat ettirmiştim, bir hafta konaklama dahil 2000 lira tutmuştu yanlış hatırlamıyorsam. Akciğerlerine de metastaz yapmıştı az miktarda. Ameliyattan sonra sadece Vedavet Metastop önerdiler, günde 2-3 tane. Yaş mamasına katıyorum yiyor. Geçen gün kontrole götürdüğümde tekrar röntgeni çekildi akciğerlerine bakıldı, genel muayene yapıldı. Kedinin genel durumunun çok iyi olduğu, şimdilik endişe edilecek bir şey olmadığı söylendi. Metastop'u günde 1 adede indirebileceğimi söylediler. Bir de Metastop ile birlikte sık kullanılan Vedavet Cytostat'tan aldım bir kutu, günde bir tane Metastop bir tane de Cytostat ilacı almış oluyor böylece. Bu iki ilaç tümörün yayılmasını yavaşlatıp var olan tümörlerin de gerilemesini sağlıyormuş. Belki zaten duymuşsunuzdur ama duymadıysanız bu ilaçlara da göz atabilirsiniz belki. Düzenli olarak kontrole götürmek de çok önemli maalesef :( Çok geçmiş olsun tekrardan.

Aynı durumu malesef biz de yaşıyoruz şuanda umarım şuan sağlıklıdır yavrunuz

BerruEce

Merhaba benim kedimde de sırtında beze çıktı ve büyüdü ilk haline göre kedimin yaşı da var ve şuan o bezenin bir kısmında yara oluştu önce pembe renkliydi kedim yalayınca kanamaya başladı bir önerisi olan var mı veterinere de gitmiştik ama röntgen çekip iğne yaptılar 2 kere o kadar

Cennet29

@berruece veterinerinizi değiştirin bence sorununuz devam ediyorsa

BerruEce

Evet hala devam ediyor yara ve kanamaya da başladı başka yere de götürdük yaşı var diye ameliyat için sürekli riskli diyorlar o kadar

gzmkzn

bizim ameliyatımızı prof. yaptı. İstanbul üniversitesinden. iyide parçayı göndermemişler bile sizin. ocoxin önerildi bize. parça yollanmadan ilaç önermeside garip geldi.

gzmkzn

sebebi iç parazit iğnesinin oluşturduğu sarkom arkadaşlar.

gzmkzn

bana ulaşırmısınz

gzmkzn

bana ulaşıırmısın gizemnurzorca instagramım