Ay Çekirdeği Çılgınlığı!!!

ursaminor

Biz ailece pek çekirdek tüketmeyiz. Kedimiz neredeyse 15 aylık oldu ilk defa yılbaşı paketlerinden birinden çıkan bir ay çekirdeği eve girdi düşünün :D
Ama ne giriş!
Bizim kızı çıldırttı. Sanki bir ödül maması. Şımarmalar, mırıldanmalar, tabağa kafayı gömmeler.
Sonra korkup araştırdım ben.
Meğerse bazı kediler çok seviyormuş ay çekirdeğini. Ve hiç zararlı değilmiş. (Her şeyde olduğu gibi aşırıya kaçılmadığı sürece elbette)
Şimdi arada sırada birkaç tane soyup, sivri uçlarını koparıp veriyorum. Mutluluktan mest oluyor.
Belki sizler de denemek istersiniz diye yazdım.
Yalnız yağ oranı yüksek olduğundan abartmayın :)

7 CEVAP

Breda

Bizimki sadece oynamayı seviyor henüz tadına bakmadı..

Friolero

etsiz çiğ köfte yemeye çalışan kedim olduğu için şaşırmıyorum :d

ilknrdaisy

Benimkide bir gün biz sofrayı hazırlarken bir arkamızı döndük çiğköfte yemiş bir de üzerine ayranı içiyor. :)))) Ama önüne tavuk balık et koyun yemez, annemin günlerinde arkadaşlarından kısır dilenir :)) bu da böyle bir cins bu ara da ay çekirdeğine de (biz çiğdem diyoruz) bayılıyor :)

ursaminor

ahahah aleyn :D
Ben çölyak hastası olduğumdan bizim eve yıllardır ekmek girmedi. Belki bizim kız da sevecektir ama ona da 15 aydır ilk defa az tahıllı mama vermeye başladık. Değil ekmeği bulsun...
Garibim aile fertleri hepsi çölyak gibi yaşıyor benimle :D

Anonymus827062

Bizim kız da ceviz içi yer merak edip çekirdek hiç denemedim benden kalırsa şayet yer:))))

aleyn

ben de bu çılgınlığa ekmekle katılıyorum. ne et ne kıyma ne güzelim yaş mamalar hepsini koklayıp yüzümü çeviren kedim ekmek görünce deliriyor yemek için.. küçücük bi parçaya ödül maması muamelesi yapıyor..

aleyn

ursaminor, çölyakın bi çok zorlugu oldugunu biliyorum ama sağlıklı beslenme için bi fırsata dönüştürebilmişseniz ekmek yememek vb gibi çok iyi bişey bence, bi hastalık sayesinde ailene iyilik etmiş olabilirsin.. :D bize sadece haftasonu giriyor onun da ne anlıyorsa kabuğunu kemiricem diye uğraşıyor..