Kısırlaştırma Sonrası İştah Kesilmesi

deniz_berkan

merhaba arkadaslar teo cumartesi günü kısırlaştırıldı ama bizim için zor bir operasyon oldu çünkü testislerinden biri düşmemiş karnından alındı dikişlendi .. ve üzerine testlerinde corona hastalığı çıktı . bugun 3. gün ve yemek yediremiyoruz 3 günde toplam 80 gram yaş mama bile yememiştir ki kendi mamasının yüzüne bile bakmıyor su içmiyor. 3.gün serumunu bu akşam alacak bugunde yemek yemezse sıvı besin takviyesine başlanacak mecburen bağışıklığı düşerse hastalık mutasyona ugrayabilirmiş :( iştahı için yapabileceğim birşey varmı lütfen yardımcı olun :( ....

10 CEVAP

deniz_berkan

Yemek yemeye başladı eve geldim bir kutu konserveyi bitirdi peşimdende gelmeyr başladı bugun son serumu olacak kelebegi cıkaracaklar kolundan en azından daha rahat edecegini düşünüyorum içim rahatladı yemek yemesine

nyancat

Benimde dişi kedim 3 gün yemek yememişti ağzına zorla sokuyordum günde 5 tane kuru mama anca yiyordu yemiyordu çok korkmuştum bende en sevdiği şeyleri bile koklattım belki onu yemek ister diye ama kesinlikle yüzüne bakmadı daha sonra aklıma kedi nanesi geldi kedi nanesini koklattım yemeye çalıştı mamayla karıştırdım yer belki diye az biraz etkili oldu yemesinde ama yine çok yemedi ağrıdan acıdan olabilir ya da küslük yapıyor olabilir biz çok üstüne düşüyorduk oysa yalnız kalmak istiyordu biraz kendi haline bırakınca yemek yemeye su içmeye öyle başladı tabi sizin durumunuz biraz daha farklı :(

nyancat

Ben boyunluk takmadım taktığımda kendisi çıkardı ve dikişlerine zarar vericek gibi oldu bende sürekli başında bekledim zarar vermesin diye çok psikolojilerini bozuyor o boyunluk eve gittiğinizde gözetim altında tutabilecekseniz boyunluğu çıkarın bence zamanla kendine gelir ama biraz zorla yedirmeye çalışın ben kuru mamayı zorla ağzına tıktım yeri geldi attı yeri geldi yedi az az midesine bir şey girsin suyu şişe kapağıyla ağzına tıktım yoksa iyilikle inatlarını yenemiyorsunuz şırıngayla da besleyebilirsiniz umarım eve gidince kendiliğinden yemeye başlar tabii

sekersoytolga

Hayvanlarda dikiş yapıldıktan sonra ilk 72 saat çok önemlidir. İlk 72 saat sonra zayıf bağlar oluşmaya başlar. Sonrasında devam eden süre boyunca bu zayıf bağlar güçlenir dokular yapışmaya başlar yavaş yavaş kaslar yapışmaya başlar. İlk 72 saatten sonra siz yanındayken çıkarın ama ciddi dikkat etmek lazım. Bide sprey halinde tentürdiyot var adı batiodin miydi öyle birşeydi eczanelerde satılıyo 15-20 lira bişey. Hem yarayı mikroba karşı temizler hem yaranın iyileşmesini hızlandırır. Onu kullanmanızı tavsiye ederim. Veterinerinize de bi sorarsınız böyle bi sprey tentürdiyot varmış kullanmamızda mahsur var mı diye. Muhtemelen kullanabilirsiniz der. Bi deneyin

sekersoytolga

Benim köpeğim kaşara bayılır özellikle. Kısırlaştırmadan sonra kafasında o çanak anteni gibi şey varken yüzüme bakmıyodu. Ben ona bakarken de kafasını arkaya çeviriyodu. Haliyle yemekte yemiyodu. Yapıcak çok fazla bişey yok onların iyiliği için yapıyoruz bunu ama ağzı dili yok ki oturtup karşına konuşasın. Yapılıcak şey en azından bu süreci hızlandırmak. Söylediğim tentürdiyotu sıkınca canı acıyo muhtemelen biraz,benimki yaptırmak istemiyodu ama veterinerin 20 günden aşağı dikişleri alamayız dediği hayvanda 12-13 günde dikişleri alındı

nyancat

Moralinizi bozmayın iyileşme sürecinde sıkıntı yaşamıyorsanız geçicek bu tripleri bende çok üzülmüştüm kendimi harap etmiştim ne yüzümüze bakıyor ne hareket ediyordu 7-8 gün dolduğunda hareketlenmeye başladı kendine geldi yalnız kalmak istiyorsa yattığı yerde üstüne bi polar battaniye örtün dikişlerini de korumuş olursunuz üstüne bir şey örtülü olunca çok yalamaya çalışmıyorlar

deniz_berkan

dün akşam son serumu oldu kelebek cıkarıldı gece yanıma bile geldi masaj yapmaya artık psikolojisi düzeliyor son 1 hafta kaldı dikişleri alınınca insallah rahatlayacak tamamen , bepanten sürmemizi istediler dikişlerine birde . teşekkür ederim hersey için herkese

deniz_berkan

dikişleri olduğu için elizabeth var kafasında ve kolunda kelebekle durmak zorunda bugun son serumunu alacak kelebekte cıkacak bunlar moralini cok bozuyor ve resmen bize küs şuanda arada kafasından cıkarıyorum kendine geliyor ama taktıgım an hayattan soğuyor resmen . herşeyi sundum önüne herşeyi yiyen cocuk suan yüzüne bakmıyor dediğiniz gibi umarum eve gittiğimde mamalarını yemiş olur bugun yoksa farklı yöntemler uygulanacak :(

deniz_berkan

evdeyken çıkaryorum ara ara peşinde dolaşıyorum yalamaması için hiç istemedim ama mecburum yoksa rahat durmuyorlar biliyorsunuz ki bu şırınga durumunuda deneyecegim eve gidince yaş mama falan agzını acıp vericem mecbur kalırsam umarım eve gittiğimde birazda olsa yemiş olur teşekkür ederim cevabınız için

deniz_berkan

bu aksam seruma gittiğimde bunuda soracagım çok teşekkür ederim ilginize eve gittiğimde birazdan anlaşılıcak yemek yemedği bakalım :(