Asla Su İçmiyor

kedianasi

Önceden sadece çeşmeden içiodu şimdi onada yanaşmıyo bardakta veriyorum içmiyo kabındaki suyu sadece oynayıp döküyo şu soğkta sürekli ıslak gezmesn hastalanır diye kabına pek su koymuyorm bazen verdiğim tavuğu falan sulandırıyorm ama yetmez oda su içmeye nasıl alıştırabilirim akan suyada ilgisi yok artık

4 CEVAP

aleyn

su içmeye alıştırmak için bi önerim yok ama eğer içmemeye devam ederse günde bir tane yaş mama verin. kediler doğada suyu genelde avlarından karşıladıkları için su içmeyi çok gerekli görmüyorlar.. yaş mamalar da içerdikleri nem oranıyla bunu epey karşılar..

aleyn

hatta yaş mamaya da biraz su katıp karıştırabilirsiniz özellikle ılık/sıcak su olursa mamanın aroma kokuları da harekete geçiyor daha severek yer..

Elfffff

Bizim kediler musluk suyunu sevmiyor.Musluk suyu veriyorsanız ondan kaynaklanabilir.

Eger hicbir sekilde iciremiyorsaniz birkac seceneginiz var;su pinari veya elle kendiniz icireceksiniz veya yas mamalar yapip icine su koyacaksiniz.veterinerinizle bu konuyu mutlaka gorusun.