Kedimin İshali Geçmiyor

Kedikaram

Veterinere götürüyorum 5 günlük bir tedavi verdi şuan 4. Aşısını oldu. Antibiyotik ve mide,bagirsak düzenleyici bir iğne yapılıyor. Gün içinde bazen şekli düzgün ama yumuşak, bazen de direkt ishal şeklinde yapıyor. Tedaviyi boşuna aldığımızı düşünmeye başladım çünkü etkisi çok az hâlâ düzelmedi. Dışkısının rengi de aşırı koyu ince bağırsak kanaması olabileceğini söyledi yabanci cisim yutmuş olabilecegini söyledi. Sormayı unuttum bu ince bağırsak kanaması zamanla geçiyor mu çünkü ekstra bi operasyon yapılması gerektiğini söylemedi. Böyle antibiyotik tedavisi alıp düzelmeyen oldu mu? Sonradan ne yaptınız da düzeldi fikir verebilir misiniz

14 CEVAP

Kedikaram

Maddi ve manevi olarak da yoruldum öğrenci bütçemle halletmeye calisiyorum bazı şeyleri. Klinikte satılan gastro mamalardan önerdi 2kgsi 400tl alıp almamakta kararsız kaldım o kadar ücret ödeyip yine boşa gitmesinden korkuyorum. Kedim hareketli, iştahı yerinde ishali harici sağlıklı bir kedi o yüzden dışkı tahlili yapmayı en sona erteliyorum dedi veteriner hekim. Başka veterinere de gostersem mi bilemedim evime yakın diye buraya götürüyorum kedim dışarıdan korkup stres oluyor

Kedikaram

Gastro mama pahalı geldiyse probiotik de deneyebiliriz dedi veteriner hekim de probiotikler de hemen hemen aynı fiyat sanırım

Kedikaram

Guncelll

stellabennett

bu durumda ne yapılır bilmiyorum ama bence tek veterinerle sınırlı kalmayın bazen yanlış tedavi uygulayan veterinerler çıkabiliyor onun dışında yabancı cisim şüphesi için röntgenle bakıldı mı

Kedikaram

Hayır bakılmadı

user031202

Bakılmadıysa nasıl yabancı cisim teşhisi konuldu?

Kedikaram

Teşhis koyulmadı dışkısının resmini gösterdim çok koyu olduğu için yabancı cisimden kaynaklanabilir dedi yani net bir sey yok

Semgy

Başka veterinrre götürmek çok daha mantıklı, ishal neden kaynaklı onun araştırılması gerekir

Palyaco

Tek çaresi viyo ımmune 14x30ml hergun 30ml verin 3 üncü ve 5 gün sonunda tamamen kesilecek ishali emin olun

Nrynrynry

Size tavsiyem başka bir hekimin görmesi öncelikle, hypoalerjenik mamaya geçtiniz mi? Probiyotik kullanımı da gerekli.

Mehmetcan1

Aynı durumu bizzat yaşadım 4-5 klinik gezdim ama tam toparlanmadı kan değerleri normal çıktı bir de . Probiyotik tedavisi,serom ve benzeri bir çok şey sadece kakasını katılaştırdı . Bende şu an haftada 2 kez haşlanmış kırmızı et veriyorum en azından artık daha sağlıklı. Gastro ya da sensitive mamalar da kullandık şuan ise bütçem çok sarsıldığı için bonacibo ile devam etmek zorundayım bir kaç ay ama size tavsiyem haftada bir kaç kez haşlanmış kırmızı et vermeniz özellikle yağ oranı düşük olursa bir günde kakası katılaşıyor

tutq

Ben de kedimi ilk sahiplendiğimde benzer bi sıkıntıyla karşılaşmıştım düzenli probiyotik toz minik ölçeklerle antibiyotik ve ilaç kullanımı ile 10 günde atlatmıştık biz mama olarak da dikkatli olmakta fayda vardır elbette ama bütçeye uygun içeriği sıkıntısız mama bulmak da mümkün

Kedikaram

Maması çok azaldı şuan felicianin kuzu etli mamasını kullanıyorum. Kisirlastirilmadan hemen önce aldığım için hala yavru mamayı kullanıyorum. Tavuk etinin dokunduğunu düşünüyorum. Kısır mamaların içinde de hep tavuk var bilmiyorum hangi mamayı alacağımı hâlâ

Kedikaram

@mehmetcan1 toparlanmadı derken dışkı rengi mi yoksa ishali mi hâlâ düzelmedi