Kedim İle Yurtiçi Tatili

Nzlcnpmk

Bir haftalığına karabalarıma gidiyorum ve kedim bu süreçte evde kalamaz.Ben de çevremin önerisi ile yanımda götürmek hakkında düşünüyorum fakat çok tereddütlerim var.
1-Araba yolculuğu sıkıntı olur mu?(bir buçuk saat sürecek)
2-Yeni evde durmak agresifleştirir mi ya da keyifsiz yapar mı?
3-Çevreden etkilenir mi?İçe kapanır mı?

Cevap verirseniz çok mutlu olurum...

7 CEVAP

Heiter

Kedinizin yaşını ve durumunu bilemiyorum ama genel cevaplar verecek olursam:

  1. Bu süreyi aşmayacaksa sıkıntı olmaz. Yine de evvelden sakinleştirici vermenizi tavsiye ederim. Şuruplar oluyor (Passiflora gibi, çok etkili değil ama sakinleştirir.), 1 saat evvelden verebilirsiniz. Bu konuyla ilgili veterinerinize danışabilirsiniz.

  2. Evet, olabilir ama kalıcı olacağını sanmıyorum.

  3. Etkilenebilir, gittiği evde bir süre saklanabilir veya içine kapanabilir. Ama kendi rutinine ve çevresine dönünce düzeleceğini tahmin ediyorum.
    Kedinizi rutin olarak kontrol edebilecek bir komşunuz/tanıdığınız yoksa ve evinizden uzun bir süre ayrı kalacaksanız, yukarıdaki olumsuzluklar göze alınabilir ama elbette kediyle seyahat etmek tercih edilebilir bir durum değil. Bunlara hazırlıklı olmanızda fayda var.

Friolero

Biz 9 saat yolculuk yapıyoruz düzenli olarak. Hiç sıkıntı olmuyor. Arabanın içinde serbest bırakın, boxında durmasın sorun olmaz bence.

Friolero

kendi kedim için konuşuyorum: başta yani ilk 2 gün falan etrafı bir keşfediyor. Sonra alışıyor. Eğer gideceğiniz yer kalabalıksa koltukların altına girebilir. Korkuyormuş gibi davranabilir. Ama alışacaktır.

Nzlcnpmk

@heiter teşekkür ederim.Umarım sorunsuz gelir ve geçer

ursaminor

Kedinin huyuna ve o evdeki insanları daha önceden tanıyıp tanımamasına göre değişiyor yeni gittiği evdeki davranışları. Girişken bir kediyse ve kalabalığı seviyorsa hiç sorun olmuyor. Hele o kişileri tanıyorsa, size de güveniyorsa değmeyin keyfine! :)

Nzlcnpmk

@Friolero peki gittiğiniz yerde sorun çıkartıyor mu insanlar falan?

Nzlcnpmk

@friolero teşekkür ederim umarım sorun yaşamam.Kuzenlerimin sıkıştırmayacağını umuyorum...