Kedilere Hazırlanan Mama

NehirC

Kedime mama hazırlıyorum ama sürekli olarak yiyeceği bir mama değil. Ara sıra vereceğim. İçine un koysam sorun olur mu?

14 CEVAP

Feronia

Un gereksiz ve zararlı bir karbonhidrat kaynağıdır. Kıvam açısından un yerine yulaf kepeği, kinoa veya un olarak yulaf unu kullanabilirsiniz.

Feronia

Yulaf unu kullanın o halde :)

zeynepgurgen

Un kesinlikle gereksiz. Tahıllı kuru mamalardan kaçınıyoruz, kendi yaptığımız mamaya un koyarsak ne manası kaldı?

Friolero

Youtube'da izlediğim "evde mama yapma" videolarının hemen hepsinde koyuyorlardı. Sorun olmaz bence.

NehirC

Teşekkürler. Ne unu olduğuna göre değişir mi ki? Buğday unu kullanacağım.

eltarcin

Un sorun olmaz. Bende yaparken kullanıyorum. Unsuz cıvık olur. Unun ne olduğu fazla fark etmez ama buğday unu daha iyi olur.

Anonymus827062

En kötü ihtimal un kullanmayı tercih edecek isen tam buğday ununu kullan;)

zeynepgurgen

Mamayı nasıl yapıyorsunuz ki kıvamsız oluyor?

NehirC

Biliyorum gereksiz olduğunu fakat kıvam vermek için sormuştum.

NehirC

Mama değil ödül maması yapıyorum. Mama yapacak vaktim yok bari daha küçük bir şey yapayım dedim. Ödül mamasını da şekilli olarak yapmak istiyorum mama taneleri gibi. Bunun için kıvam verecek bir malzeme kullanmam lazım.

KedimVar

Hindistan cevizi unu da kullanabilirsiniz.

NehirC

Hindistan cevizi ununu ilk defa duydum. Nereden bulabilirim?

Ssenaa51

Tam emin deyilim yicek mi pek fikrim de yok ama mısır gevreğini un gibi ezsek belki emin deyilim ama :)

Ssenaa51

Tahıl olduğu için emin deyilim dedim