Pire Yumurtasi Olabilir Mi

Fatmacakiir

Arkadaslar sizce bunlar pire yumurtasi mi

14 CEVAP

Anonymus827062

Pire yumurtası siyah ve yığın şeklinde görünür bakınca sakin tüylerin arasında siyah kum tanesi gibi. Ve çoğunlukla yığın oldukları bölge boyun ve kulağa yakın yerler. Resim görüntüsüne bakınca resimde pire yumurtasina benzer bir şey görmedim. Tüy diplerinde yaralar oluşuyor ise mama ya karşı hassasiyet ya da mantar oluşma ihtimali olabilir

Elfffff

Kaşıdığı içindir büyük ihtimalle tüy azalması aylık parazit uygulamalarını yaptırdıktan sonra tekrar gözlemleyin derim eğer parazit değilse mantar olabilir

Cinarsu

Merhabalar. Ne güzel bir kediniz var maaşallah. Öncelikle şunu söylemek isterim. Şütfen bir veterinerle bağ kurun. Malum hasta doktor ilişkisi. Aşılarımızı petlerimiz, iç dış parazitleri kendimiz için yaptırıyoruz unutmayın. Sakın pahalı deyip bir veteriner masrafından ödün vermeyin. Çünkü hastalanan bir petin iyileşmesi hem daha masraflı hemde uzun bir süreye mal olur size. Bağ kurduğunuz veteriner her türlü ileşim özgürlüğü verecektir size. Sizde gece yarısı bile olsa ondan hemen cevap alabilirsiniz. Bu içinizi çok daha rahatlatacaktır. Bunlar benim iyi niyetli tavsiyelerimdi. Yanlış anlamayın lütfen. Şimdi sıkıntınıza gelirsek. Pire olmayan yerde birikinti halinde pire yumurtası olmaz. Zaten kış ayındayızki siz dış parazit yaptırıyorsanız veterinere vaktinde mümkün değil olmaz. Ama bunlar eksikse ve pireli olma ihtimali varsa olur elbette pire. Ama pire yokken larva yoktur. Ama muhtemelen bir cilt kuruluğuna neden olan sorun yaşıyor. Bir an önce veterinere götürmelisiniz. Çünkü eğer mantarsa tedavisi uzarsa çok hızlı ilerler ve geç iyileşir. Mantar tedavisi yaklaşık 3 ayı buluyor. Hem ilaç hem krem. Henüz küçükmü acaba yaptırmadınızmı mantar aşısını. İhmal etmeyin lütfen. Mantar ciddi bir hastalıktır petde. İnternetten bakarsanız ne boyutlara ulaştığını görebilirsiniz. Acil şifalar diliyorum.

Cinarsu

Merhabalar. Ne güzel bir kediniz var maaşallah. Öncelikle şunu söylemek isterim. Şütfen bir veterinerle bağ kurun. Malum hasta doktor ilişkisi. Aşılarımızı petlerimiz, iç dış parazitleri kendimiz için yaptırıyoruz unutmayın. Sakın pahalı deyip bir veteriner masrafından ödün vermeyin. Çünkü hastalanan bir petin iyileşmesi hem daha masraflı hemde uzun bir süreye mal olur size. Bağ kurduğunuz veteriner her türlü ileşim özgürlüğü verecektir size. Sizde gece yarısı bile olsa ondan hemen cevap alabilirsiniz. Bu içinizi çok daha rahatlatacaktır. Bunlar benim iyi niyetli tavsiyelerimdi. Yanlış anlamayın lütfen. Şimdi sıkıntınıza gelirsek. Pire olmayan yerde birikinti halinde pire yumurtası olmaz. Zaten kış ayındayızki siz dış parazit yaptırıyorsanız veterinere vaktinde mümkün değil olmaz. Ama bunlar eksikse ve pireli olma ihtimali varsa olur elbette pire. Ama pire yokken larva yoktur. Ama muhtemelen bir cilt kuruluğuna neden olan sorun yaşıyor. Bir an önce veterinere götürmelisiniz. Çünkü eğer mantarsa tedavisi uzarsa çok hızlı ilerler ve geç iyileşir. Mantar tedavisi yaklaşık 3 ayı buluyor. Hem ilaç hem krem. Henüz küçükmü acaba yaptırmadınızmı mantar aşısını. İhmal etmeyin lütfen. Mantar ciddi bir hastalıktır petde. İnternetten bakarsanız ne boyutlara ulaştığını görebilirsiniz. Acil şifalar diliyorum.

pisicikpisicik

mantara benzemiyor,egzama olabilir,oda mamadan veya verilen ev yemeklerinden dolayıdır,kaliteli kuru mama,beyaz peynir,taze yoğurt dışında birşey vermeyin

Elfffff

O bölgede dolaşan pireler var mı? Pire yumurtası sanki daha siyahımsı oluyor.

Fatmacakiir

Hayir hic pire yok yani en azinda. Ben gormedim ama kasiyor oralari ve tuy azalmasi var

Fatmacakiir

Henuz 5 aylik daha hicbir asisini geciktirmedim parazit asisini da yaklasik 10 gun once oldu rahatladim biraz pire degildir o halde. Onceki veterinerimizden memnun olmadigimiz icin yeni bir veteriner ariyorum o yuzde. Baglanti kuramadim. Ama mantar asisindan bahsetmemisti henuz sanirim daha yasi kucuk oldugundan. Guvenebilecegim bir veteriner buldugum an bu problemi de gosterecegim cok tesrkkur ederiyorum uzun uzun aciklamanizdan dolayi

Fatmacakiir

Sadece kuru mama ve 2 haftaya bir haslanmis yumurta veriyorum

Anonymus827062

Fatmacakir zaten foto görüntülerinde dış parazite dahil bir şey görünmüyor tüyler temiz. Sadece aklınıza takılan konu hakkında açıklık getirdim ben şahsım adına. Arkadaşın söylediğine katılıyorum mantar enfeksiyonuna benzemiyor durum. Kabuk görüntülü kabarık yaralar oluşturuyor. Alerjik bir reaksiyon belirtisi var deride mama ya da başka bir şeyden kaynaklı

Fatmacakiir

Tesekkur ederim

dilagok

Eğer İstanbul da yaşıyorsanız size kendi veterinerimi önerebilirim çok iyi bir insan hayvanlarla çok güzel iletişim kurup onlara çok iyi bakıyor

Archille61

Bu tek tuk siyahlardan bende kedimde gördüm ben birde temizlik hastasiyim, esim kediyi bu hastaligimi yeneyim diye eve getirdi. Ic dis paraziti yapildi kedimin uzerinde tek bir tane yuruyen birsey vardi. Ama aonra boyun cevresinde karabibere benzeyen seyler gördüm, benim uzerimde yuruyorlar sanki, banyodan cikamiyorum😭 halilara gokulmustur ben gormemisimdir diye hepsini yikamaya verdim, evi camasir suyuyla temizledim ama ellerim alerji oldu, en son sinir krizi gecirdim. Ne olur arkadaslarim bana yardin edin😭 karabibere benzeyen seyler pire yumurtasi mi bunlar buyuyunce pire mi oluyor, ben cok korkuyorum

Warriorsans

Pire dışkısı yada yumurtası olabilir, kediler için olan pire taraklarından edinin kedinizi iyice tarayın özellikle kulak çevresi, boyun altı, kuyruk başlangıcı gibi yerleri tarayın. Çok fazla piresi olan kedileri bile birkaç günde bu şekilde temizledim. Ama dikkat edin pireler eve yayılmasın yumurtasını da pireyi de tırnağınızın arasında çıtlatmanız gerek