Kedim Mama Yemiyor

minnakkediler

Arkadaşlar kedim mama yemiyor 400 gramlık royal canin aldım eski mamasıyla karıştırıp koydum yine yemedi hiç yemiyor hasta değil ama yemiyor ne yapabilirim ya

4 CEVAP

Cinarsu

Öncelikle korkmayın. İlk emin olmanız gereken hareketlerinde azalma varmı. Keyfi yok gibimi. Bir de durumu kontrol etmek adına ıslak mama verin. Yine yemiyormu bakın. Eğer öyle ve yemiyorsa muhtemelen iştah kaybı var ve bir hastalık sürecinde. Lütfen veterinere götürün. Ama herşey yolunda ve yeni mamayı yemediğini anladıysanız korkmayın. Acıkınca yer. Sizi trip atıyor muhtemelen. Onlar çok zekiler ve dayanamayacağımızı biliyorlar. Öyle yok şöyle kuralları var yok böyle diye kendinizide kasmayın. Aç olan çocuk önüne ne konulsa yer unutmayın

Klimt

Sevdiği şeyleri de mi yemiyor yani iştahı mı azaldı yoksa sadece mamaya mi burun kiviriyor? Eger istahi azaldiysa sorun olabilir diskisini kontrol edin. Benimki ek gida tukettigi zaman burun kiviriyor mesela bir sure. Sonra kuru mama atip yakalamaca oynuyoruz, oyle yiyor. Bir de mama degistirdiginizden bahsetmissiniz, degisim sureci asamali oluyor. Belirli bir orani var, yavas yavas gecmek gerekiyor. Belki de bununla ilgilidir.

Anonymus827062

Sürekli kabı dolu ise yiyordur yemiyor gibi görünür. öğünler halinde veriyor ve yemiyor ise sorun olabilir. Eski mamasini yiyordu ise onu kullanın neden değiştirdiniz ki. Kullandığınız mamalarin lezzeti sevmemis olabilir. İçeriği farklı bir mama kullanın. Tavuklu kullanıyorsanız balıklı veya etliye geçin

Senaaaaaaaa

Royal Canin çok kötü bir mama sakın vermeyin!!!!
N&D öneririrm