Fikri Olan Cevaplarsa Sevibirim Arkadaşlar

salihaondag8

Arkadaşlar ben bu kedimi cidden anlamıyorum kedim kısır yetişkin ve erkek kedi hangi kuru mamayı aliesan alayım yani şuan üç tane kuru maması var çok seçici ve zor beğeniyor saten yani dün yaş mama ve yoğurt verdim haftada bir yaş mama veriyorum saten onu keyifle yiyor et türleri olsun öyle ama söz konusu kuru mamasi olunca yemek istemiyor gibi yani çok mecbur kalınca yiyor ama değilse önüne itekliyorum yesin diye uğraşıyorum yok yani çok isteksiz gibi yiyor yani gidip gelip azar azar yiyor ama iştahı pek yok yani öyle çok yemek istemiyor kuru mamayı nedenini bir türlü anlamıyorum yani devamlı aç gibi duruyor hani güzel şeyler verince hemen heyecanlanıp yemek istiyor yaş mama türleri et türleriyle hep beslenmek istiyor yani hep öyle seyler bekliyor benden ama hergun et yas mamayla besleyemem yani saglikli olmaz kuru mamaula beslenmesi gerekmezmi haksizmiyim

19 CEVAP

blue_hpood

elbette kuru mamadan daha iyi, kuru mama ne ki? kraker gibi bir şey. siz diş bakımını aksatmayın, her gün fırçalamaya özen gösterin. yabancı-türkçe kaynaklardan iyice araştırın, içinize sinsin, bana hak vereceksiniz. emin olun sadece türkiyede kuru mamayla besleniyor kediler vs. özelden de yazmışsınız fakat mesaj alımınız kapalı bu yüzden cevap veremedim, teşekkür ederim bu sebeple:) ben uzun süre araştırdım, sürekli eve kedi köpek aldım, sokakta bulduğumu aldım, çok içli dışlı oldum, mecburen de araştırdım:) bu yüzden o kuru krakerlerin hiçbir faydası olduğunu düşünmüyorum. yaş mama olarak kaliteli bir marka kullanın, gerisini sallayın:)

salihaondag8

Yani kuru mamayla beslemek istemesem yaş mama ve et türleriyle beslense dahami iyi olur cevabınız için teşekkürler ozaman

salihaondag8

Ben hep kuru mama şart daha sağlıklı diye öyle besliyorum ama yani tabi bütçe meselesi dediğimiz gibi et ve yaş mamayla beslemek biraz pahalı oluyor ama sağlıklı oluyorsa bütçem varsa böyle beslemek daha mantıklı ozaman dediğinize göre öylemi 🤗

Emirckr

Biz yavru kedimizi alıştıramadık,yok ne denesek olmuyor.
Veterinerimiz en başta annesini yerken görsün dedi sürekli annesi göz önünde yedi ama bir kere bile gidip tadına bakmadı.
Yaş mamayla karıştırıp verdik bu defa yaş mamayı bile yemedi.
Farklı seçenekler denedik ama maalesef sonuç sürekli olumsuz.
Şimdi tüm öğünlerinde yaş mamayla besliyoruz asla kilo verir gibi bir düşünceniz olmasın aksine bizimki olması gereken kilosunun biraz üzerinde bile :)
Fakat en enerjik,hareketli ve gelişme döneminde olduğumuz için veterinerimiz sorun etmiyor.
Ancak bu süreçte genellikle orta-üst segment yaş mamalar seçmeye çalışıyoruz yani bir nebze olsun bütçe de isteyen bir durum.
Gidipte her öğün,kalitesiz yaş mamalarla beslersek aylar sonra hem gelişimi yetersiz kalacak,hem de çeşitli sağlık sorunları baş gösterecek bu bariz bir şey..