Fikri Olan Cevaplarsa Sevibirim Arkadaşlar

salihaondag8

Arkadaşlar ben bu kedimi cidden anlamıyorum kedim kısır yetişkin ve erkek kedi hangi kuru mamayı aliesan alayım yani şuan üç tane kuru maması var çok seçici ve zor beğeniyor saten yani dün yaş mama ve yoğurt verdim haftada bir yaş mama veriyorum saten onu keyifle yiyor et türleri olsun öyle ama söz konusu kuru mamasi olunca yemek istemiyor gibi yani çok mecbur kalınca yiyor ama değilse önüne itekliyorum yesin diye uğraşıyorum yok yani çok isteksiz gibi yiyor yani gidip gelip azar azar yiyor ama iştahı pek yok yani öyle çok yemek istemiyor kuru mamayı nedenini bir türlü anlamıyorum yani devamlı aç gibi duruyor hani güzel şeyler verince hemen heyecanlanıp yemek istiyor yaş mama türleri et türleriyle hep beslenmek istiyor yani hep öyle seyler bekliyor benden ama hergun et yas mamayla besleyemem yani saglikli olmaz kuru mamaula beslenmesi gerekmezmi haksizmiyim

19 CEVAP

salihaondag8

Kuru mamayı hiç yemiyor değil ama yani çok az yiyor böyle az bile yemiyor yani anlayacağınız çok çok az yiyor birfe iştahsız yiyor yaş mamayı ise daha cok hergun et türleri yaş mama peynir yoğurt şeklinde şeyler istiyor napmam lazım yardımcı olun lütfen kuru mamaya alışsın istiyorum daha çok çünkü yas mama hep alamıyorum yani birde etde devamlı olmuyor hep yani öyle olunca birde öyle şeyler istiyor sağlıkli okmaz onun için değilmi

Silablgn

Seçici kediler için mamalar var onları deneyebilirsiniz yada kuru mamasını sıvı ödül maması malt gibi şeylerle karıştırıp vermeyi deneyin veya yaş mamasına kuru mama ekleyerek yedirin ve hergün eklediğiniz mama mikatarını çoğaltarak vermeyi deneyin

salihaondag8

Ben kedimi sokaktan sahiplendim ilk geldiginde yemekle besleniyordu sonra ben kuru ve yaş mamaya alistirdim ve yaş kuru karışık verdiğimde yaşı yiyip kuruyu yemihot yani yaşla karıştırmak iyi olmiyor o açıdan ozaman hiç yemiyor normalde de saten az az gelip gidip çok mecbur kalmadıkça iştahsız bir şekilde yiyor malt desen ağzına surmeyip görünce kaçıyor

salihaondag8

Başka öneri verecek varsa söyleyebilirsiniz yani neden yemiyor bende onu anlamıyorum

selinay41

kuru mamaya alışmadığı için yemiyordur kesin bence zorlamayın aç kalırsa mecbur yiyecek

salihaondag8

İşte alistirmaya çalışıyorum bakıyorum çok az yiyor geçen hasta oldu yani bizik yemek kokuları gelince üzgün duruyor hep yaş mama yemek türleri istiyor ama elimden geldiğince vermiyorum yani arafa veroyorum ama çok sık yaş mama ve ey veremiyorum ama hep öyle şeyler istiyor kuru mamayı gidip gelip az az isteksiz bir şekilde koklayıp bir iki yiyor tamam yani böyle bazen hiç yemek istemiyor yani yaş mama et türleri gibi şeylerde aç kalmış gibi yiyor yani çok üzülüyorum durumuna

salihaondag8

Yani et pistiginde felan böyle yaş mama türleri farklı şeyler yediği gün saten bor iki gün hıc kuru mama yemek istemiyor yani anlamadım gitti sizin kedilerinizde durum nasıl

edmrcglu

bende kedimin birini sokaktan sahiplendim 1.5 yılda kuru mamaya l
alıştıramamıştım et pişiriyordum her gün ona onu da yemiyordu illa çiğ yiyecek hanımefendi sonra kendiliğinden alıştı ilk Royal canin kullandım onunla başladı sonra sıkıldı ondan şimdi proplan öyle gidiyor siz hangi mamayı kullanıyorsunuz belki mamayı da sevmemiştir

salihaondag8

Yani benim kedim aslında yiyor ama yani önüne itekleyince yiyor değilse yemiyor çok uyuyor et türleri yaş mama istiyor devamlı bende hele yemek kokuları gelince hiç yemek istemiyor çok seçici ve iştahsız bir kedi gidip gelip azar azar ucundan ucundan yiyor yani bir istek yok ama insangidwsi yas mama türlerini çok severken yiyor birde aç birakiyormusum gibi yüzüme bakıyor kuru mama yediğinde çok mutsuz gözüküyor yani genel olarak kuru mamaya ilgisi yok bes tane mama denedim birturlu sevmiyor yani belki mamadan olabilir dediginiz gibi sevmiyordur yine olmazsa degistiririm sürekli ayni mamadan çabuk sıkılan ve seçici bir kedi kedim yetişkin kısır erkek saten sokaktan sahiplendim

Palyaco

İlk oncelikle kedinizin hangi aromayi sevdiğini bulun devamlı mama değiştirmeyin bu kedilerde kuru mama yememe nedenine sebep oluyor ya tavuk ya kuzu ya sığır ya balıklı bu 4 farklı aroması deneyin hangisini severse onu verin burda testerlar var alıp deneyin

blue_hpood

şimdi size söyle söyleyeyim. önce kafanızdaki önyargıları yıkmanız lazım, kedilere yaş mama veya et zararlı değil, bu tamamen kuru mama pazarlama taktiği. kim öne attıysa allah belasını versin. bunlar etçil hayvanlar, bunu unutmayın. şu an durumum yok fakat olsa inanın, bir gün bile kuru leş şeyleri koymam önüne.. konuya gelecek olursak, durumunuz varsa öncelikli olarak çiğ besleme öneririm. durumunuz yoksa, et, yaş mama ile devam etmenizi öneririm. buna da durumunuz yoksa mecburen kuru mamayla devam etmenizi öneririm. kedilerde beğenip beğenmeme diye bir durum yok. hayvanlara yaklaşırken duygusal yaklaşmayın, onlar bizim gibi değil, seçim şansları yok, doğada ne bulursan onu yemek zorundasındır. önüne koyun ve geçin, yemiyor mu, önünden alın, bir sonraki öğünde tekrar koyun. onlara nasıl yaklaşırsanız o şekilde cevap alıyorsunuz. emin olun, kediniz seçim şansı olduğunun farkında değil. kafanıza takılan bir şey olursa tekrar sorun..

salihaondag8

Yani siz bunumu demek istiyorsunuz durumum et yaş mamayla beslemeye yetmiyorsa kuru mamaylami besleyin diyorsunuz öylemi anlafim doğrumu yani kuru mamayla beslenmesi şart değilmi durumum varsa tabi yani brnfe bazen diyorum et yaş mama ağırlıklı beslesem yani kilo kaybı oluyor çok yemek istemiyor kuru mamayı yani diğer türlü beslesem hastalık olusurmu yani yoksa dahami iyi oluyor siz nasıl besliyorsunuz kedinizi bu konuda fikirlerimizi paylaşırsanız sevinirim teşekkürler bu arada cevabınız için 🤗

salihaondag8

İşte bende kuru seyleri yiyince çok üzülüyorum yani hergun öyle şeyler yiyince bizde mesela yemek türleri yiyince elimden gelse bol bol yaş mama et türleri alıp besliyom diyorum ama işte butvem el vermiyor yani arada yaş mama elbet veriyorum et turleride evde haslarsak veriyorum ama bu sefer oda hep öyle şeyler istiyor benden bende vermeyince çok üzülüyor yani yüzunfen ve hareketlerinden anlıyorum yani p hic kuru mama taraftarı değil hep yaş mama et olsun istiyor ama böyle hep beslemek çok doğru değil diye bildiğim için birde maddi durumlardan dolayı haftada bit yas mama et türü olursa veriyorum genel olarak hep kuru yiyor yani hergun yediği için bemde üzülüyorum bir yandan birde çok yemek istemiyor aç gibi duruyor yani iste durum böyle

blue_hpood

ben öğrenciyim, bu yüzden maalesef kuru mamayla besliyorum fakat elimden geldiğince ciğer, kuzu, tavuk, balık haşlama vermeye gayret gösteriyorum. kuru mama sadece bir pazarlama taktiği, buna emin olabilirsiniz. eğer durumunuz yeterliyse çiğ besleme öneririm fakat çiğ beselemeyle kuru mamayı aynı anda veremezsiniz bu yüzden durumunuz çok çok iyi olması lazım. eğer bu kadar iyi besleyemem diyorsanız, ki malum biz bile et yiyemiyoruz, o hâlde kuru mamadan devam edin fakat et haşlamayı ve yaş mamayı ihmal etmeyin. kediler etçil hayvanlar, hiçbir sağlık sorunu oluşmaz, endişelenmeyin. diş bakımını aksatmayın, yeterli. mesela ben günde 3 öğün kuru mama veriyorum, elimden geldiği kadar et vermeye gayret ediyorum. siz de atıyorum, haftada iki gün et haşlayıp verebilirsiniz, durumunuz yettiği kadarıyla. ve şumu yemiyor bunu yemiyor demeyin, dediğim gibi doğada yemek seçimi yoktur, ne yakalarsan onu yemek zorundasındır, o yüzden önüne koyun, yemiyorsa bir sonraki öğünde tekrar deneyin. kilo kaybının sebebi de başka saplık sorunları olabilir, bir check-up yaptırmanızı tavsiye ederim.

salihaondag8

Peki diyelimki durumum çok iyi mesela kuru mamayla beslemek istemiyorum kedimde hicbor şekilde yemek istemiyor yani kaç kere mama degostirmeme ve önüne koymama rağmen aç kalıp yemiyorsa yaş mama et türleriyle hep beslesem ne olur bunu hep merak ediyorum yani kuru mamayı hiç vermeden besleme yapsam ne gibi şeyler olur yani bir sıkıntı olurmu sizce yani kuru mamaula beslemeyip et yaş mama türleriyle besleyenler var hep duyuyorum ama kimi doğru kimi yanlış diyor o yzuden bende kuru mamayla besliyorum yani doğruysa eğer ve durumum olsaydı bende et türleri ve yas mamayla beslemek isterdim yani dedigimiz gibi kuru mamadan faha iyi demi yani