Mama Delisi Kedim Son Birkaç Öğünü Yemedi, Yardımcı Olur Musunuz?

Merhaba. 6 aylık kedimizi günde 4 öğün olacak şekilde besliyoruz, Royal Canin Kitten kullanıyoruz ve 3 kilo olduğu için günde 45 gram + 1/3 (25 gr) yaş mama veriyoruz. Normalde her öğün saatinde mama kelimesini duyunca bile çıldırıp 2 dakikada bitirirdi. Bugün son iki öğününü yemedi, çok endişelendik. Dışkısına baktım hafif sertti ben de zeytinyağı ekledim mamasına, bir iki tane yedi bıraktı. Sizce sağlığında bir sıkıntı olabilir mi? Siz böyle bir şey yaşadınız mı? Şimdiden çok teşekkürler, ben biraz kaygılı bir anneyim:)

12 CEVAP

Güncelleme: İki gündür arada bir hapşırıyor.

Seymmrym

Parazit üşütme enfeksiyon bu tarz hastalıklar olabilir veterinerde tahlil yaptırmanızı öneririm tahlilsiz şuyu var diyen veterinere inanmayın lütfen tahlil yapılsın ben bebeğimi öyle kaybediyordum az kalsın veterinerin sorumsuzluğu yüzünden bizimkinde parazit varmış kakada ben görememişim sonraki gittiğim veteriner sağolsun detaylı baktı bi gün orda kaldık takip etti öyle anladık ve o zaman veterinerimiz bana eğer yaş mamayı da yemiyosa sıkıntı vardır hep aklınızda bulunsun demişti

Sueda1234

Havalar birden soğudu o yüzden olabilir bizimkiler de öyle ama biz günde iki üç paket mama veriyoruz artı kuru mama da yiyolar ama hala üç kiloya ulaşamadılar sizinkinin kilosuda güzel gayet cinsi nedir acaba

tutq

mama bayatlamış da olabilir

tutq

mama bayatlamış da olabilir

Cinsini bilmiyoruz birisinden sahiplenmiştik. Normalde iştahı çok güzeldi o yüzden kilosu böyle sanırım.

Mamanın bayatladığını sanmıyorum çünkü alalı 1 ay falan oldu öncesinde gayet güzel yiyordu sadece dün ve bugün böyle:(

Güncelleme: Bu sabah mamasını normalde aşırı sevdiği yaş mamasıyla birleştirdim yine yemedi. Sorun kuru mamada mı diye tüm kabı temizleyip yalnızca yaş mama koydum (ki normalde çok çok bayılır) onu da yemedi.
Daha önce böyle bir problem yaşadınız mı, neler olmuş olabilir?
Akşam iş çıkışı veterinere götüreceğim.

salihaondag8

Yani benim bildiğim diyelimki kuru mama yemek istemiyor yaş mamayida veya evde verdiğiniz güzel et türlerini de yemiyorsa ciddi problem ve hastalanma şüphesi var hemen bir veterinere gösterin vakit kaybetmeden

Seymmrym

Parazit üşütme enfeksiyon bu tarz hastalıklar olabilir veterinerde tahlil yaptırmanızı öneririm tahlilsiz şuyu var diyen veterinere inanmayın lütfen tahlil yapılsın ben bebeğimi öyle kaybediyordum az kalsın veterinerin sorumsuzluğu yüzünden bizimkinde parazit varmış kakada ben görememişim sonraki gittiğim veteriner sağolsun detaylı baktı bi gün orda kaldık takip etti öyle anladık ve o zaman veterinerimiz bana eğer yaş mamayı da yemiyosa sıkıntı vardır hep aklınızda bulunsun demişti

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Veterinere gittik, kan tahlili yapıldı temiz çıktı çok şükür. Ateşi çok yükselmiş. Sebebini henüz çözemedi veteriner, antibiyotik ve vitamin takviyesi başladı 3 gün sürecekmiş tedavisi.

Seymmrym

Diş çıkarma diycem ama onun için biraz büyük sanırım şimdi nasıl oldu merak ettim neyi varmış

İlginiz için çok teşekkür ederim. Değişik bir süreçten geçiyoruz, detaylı bir şekilde başlık açıp onu soracağım ben de. 1 haftalık bir antibiyotik tedavisi oldu ama toparlamadı. Cihaz ve tetkiklerin daha kapsamlı olduğu bir veterinere yönlendirdi veterinerimiz, biz ilçede yaşıyoruz çünkü. Bir haftalık yatış verildi, meğerse böbreğinde akut bir sıkıntı varmış, sıvı kaybı da yaşamış. Tedaviye cevap vereceğini umuyoruz. Dualarınız bizimle olsun..