Kedi Yalamasından Sonra Kaşıntı Ve Kızarıklık

ilknurgulmek

Kedi sağlığı ile ilgili bir soru değil ama yaşayan başka var mı merak ettim. Kedim yüzümü yaladıktan sonra yaladığı bölgede kaşıntı ve kızarıklık oluyor. Nedenini bilen hiç aynı durumu yaşayan var mı?

4 CEVAP

Snzlc

kedi alerjiniz olabilir isterseniz gidip bir hastanede alerji testi yaptırabilirsiniz

bskrkn

Benim de bazen kedim tirmaladiginda çizikler çok kaşınıyor derimin hassaslastigini düşündüm havalar soğuyunca kuruluk vs , başka alerjik bir semptom olmadığı için kedi alerjisi değildir dedim bir de her zaman olmuyor kaşıntı bazen çok derin çiziyor tırnaklarıyla onlar çok kaşınıyor

Sezgek

Çok büyük ihtimal alerjiniz var antihistaminik kullanımı ile bunu çözebilirsiniz hastaneye gidip test yaptırın mutlaka bu arada da çok fazla yüzünüzü yalatmamaya çalışın geçmiş olsun

ilknurgulmek

Teşekkür ederim cevaplarınız için test yaptırmayı düşünüyorum en kısa zamanda