4 Aylık Exotic Shorthair İçin Orijen Kitten...

cathecattt

Anket

Orijen Kitten kullan
(9 oy)
Acana First Feast kullan
(6 oy)
Toplam (15 oy)

Merhaba arkadaşlar. 1 ay sonra kedim bir aksilik olmaz ise bende olacak. Tüm hazırlıklar yapıldı. Ev bir ilaçlama şirketi tarafından petlere uygun şekilde dezenfekte edildi.
Oyuncaklar, tırmalama kuleli evler, yataklar, su pınarı, seramik biraz yüksek mama kabı, malt macun, kitten paste, göz ve kulak temizlemek için solüsyonlar ve diğerleri.

Sıra mama seçimine geldi. Özellikle mama konusunda paradan tasarruf etmeyi düşünmüyorum. En iyi en kaliteli ürünü kullanmak istiyorum. (Tabi kedim severse).

Orijen kitten'ın içeriğini çok beğendim. Bu sitede hakkında çok yorum yok. Fakat acana first feast hakkında inanılmaz iyi yorumlar var.
Fiyat konusu önemli değil benim için. Sizce hangisi ile başlamalıyım?
Bu arada şuan pro plan kitten ile besleniyor. Bana geldiğinde 10 gün karışım şeklinde Orijen vereceğim. %10 %20 %30 şeklinde vereceğim.

Sizler ne düşünüyorsunuz? Paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler.

8 CEVAP

buketguven

ND de güzel bir mama tavsiye edebilirim. Ben çocuklarım için kullanıyorum memnunum

buketguven

ND de güzel bir mama tavsiye edebilirim. Ben çocuklarım için kullanıyorum memnunum

Snzlc

acana gayet güzel orijen de iyi bir marka ikisinden yana da sorun yaşamazsınız diye düşünüyorum biz daha önce acana kullanmıştık ve memnun kalmıştık

Palyaco

Orijen bir tık daha iyi

Jiyansutlac

Merhaba ben size kendi düşüncelerimi belirtmek isterim öncelikle orijen ve acana ayni fabrikada üretiliyor ikisininse içerikleri çok iyidir ama ben hiç acana kullanmadım kedimde kedimi ilk sahiplendiğimde pro plan kitten tavuklu yiyordu ama sürekli karnında şişkinlik ve ishal durumu vardı kakası sarı be cıvıktı daha sonra araştırmalarım sonucu orijen cat kittene geçtim gözle görülür Farklar ortaya çıktı öncelikle şişkinlik ve ishal yaşamadı bu süreçte kedimde büyüdü mamasını iki yıldır değiştirmedim kısırlaştırma ameliyatı da oldu bu süreçte halen devam ediyoruz orijen mamadan 1.tüy dökülmeleri aşırı azaldı ve İpeksi tüyleri var
2.gözleri çok parlak ve canlı veteriner hekiminizde görünce çok şaşırmıştı 😊
3.ishal veya kabızlık problemi ile karşılaşmadım oğlumda 4.kilo alması sabit kaldı şuan 5 kilo ideal kilosunda 5.kedimin enerjisi çok yüksek ve mutlu olduğunu belli ediyor muhtemelen mamadan kaynaklanıyor çünkü çok koşuyor evin içinde yakalamaca ve saklambaç oynuyoruz Zeki bir kedi 😊normalde Scottish fold cinsi kediler çok aşırı kilo alan ve bütün gün uyuyan kediler derler ama belki bu kendimle alakalı bir durum da olabilir ayrıca yaş mamayı haftada bir kere veriyorum schesir her çeşidini yiyor oğlum Yani anlatacaklarım böyle 🙏🏻

Jiyansutlac

Merhaba ben size kendi düşüncelerimi belirtmek isterim öncelikle orijen ve acana ayni fabrikada üretiliyor ikisininse içerikleri çok iyidir ama ben hiç acana kullanmadım kedimde kedimi ilk sahiplendiğimde pro plan kitten tavuklu yiyordu ama sürekli karnında şişkinlik ve ishal durumu vardı kakası sarı be cıvıktı daha sonra araştırmalarım sonucu orijen cat kittene geçtim gözle görülür Farklar ortaya çıktı öncelikle şişkinlik ve ishal yaşamadı bu süreçte kedimde büyüdü mamasını iki yıldır değiştirmedim kısırlaştırma ameliyatı da oldu bu süreçte halen devam ediyoruz orijen mamadan 1.tüy dökülmeleri aşırı azaldı ve İpeksi tüyleri var
2.gözleri çok parlak ve canlı veteriner hekiminizde görünce çok şaşırmıştı 😊
3.ishal veya kabızlık problemi ile karşılaşmadım oğlumda 4.kilo alması sabit kaldı şuan 5 kilo ideal kilosunda 5.kedimin enerjisi çok yüksek ve mutlu olduğunu belli ediyor muhtemelen mamadan kaynaklanıyor çünkü çok koşuyor evin içinde yakalamaca ve saklambaç oynuyoruz Zeki bir kedi 😊normalde Scottish fold cinsi kediler çok aşırı kilo alan ve bütün gün uyuyan kediler derler ama belki bu kendimle alakalı bir durum da olabilir ayrıca yaş mamayı haftada bir kere veriyorum schesir her çeşidini yiyor oğlum Yani anlatacaklarım böyle 🙏🏻

Jiyansutlac

Merhaba ben size kendi düşüncelerimi belirtmek isterim öncelikle orijen ve acana ayni fabrikada üretiliyor ikisininse içerikleri çok iyidir ama ben hiç acana kullanmadım kedimde kedimi ilk sahiplendiğimde pro plan kitten tavuklu yiyordu ama sürekli karnında şişkinlik ve ishal durumu vardı kakası sarı be cıvıktı daha sonra araştırmalarım sonucu orijen cat kittene geçtim gözle görülür Farklar ortaya çıktı öncelikle şişkinlik ve ishal yaşamadı bu süreçte kedimde büyüdü mamasını iki yıldır değiştirmedim kısırlaştırma ameliyatı da oldu bu süreçte halen devam ediyoruz orijen mamadan 1.tüy dökülmeleri aşırı azaldı ve İpeksi tüyleri var
2.gözleri çok parlak ve canlı veteriner hekiminizde görünce çok şaşırmıştı 😊
3.ishal veya kabızlık problemi ile karşılaşmadım oğlumda 4.kilo alması sabit kaldı şuan 5 kilo ideal kilosunda 5.kedimin enerjisi çok yüksek ve mutlu olduğunu belli ediyor muhtemelen mamadan kaynaklanıyor çünkü çok koşuyor evin içinde yakalamaca ve saklambaç oynuyoruz Zeki bir kedi 😊normalde Scottish fold cinsi kediler çok aşırı kilo alan ve bütün gün uyuyan kediler derler ama belki bu kendimle alakalı bir durum da olabilir ayrıca yaş mamayı haftada bir kere veriyorum schesir her çeşidini yiyor oğlum Yani anlatacaklarım böyle 🙏🏻

Selenay1

Çok üzülüyorum bu kadar imkanınız varken ölmek üzere ağır durumda olan tedavi ettirilemeyen bir hayvan almak yerine muhtemelen birinin cins kedisinin doğurduğu yavruyu alıyorsunuz insan var, insan var gerçekten