Kediyi Sokaktaki Annesinden Ayırmak Doğru Mu ?

Pruplem

Merhabalar, sokağımızda yavru bir kedi var sanırım 2-3 aylık kadar. Annesi de var başında duruyor çoğu zaman. Ben de yavru bir kedi sahiplenmek istiyorum ancak bu durum doğru olur mu gerçekten bilgisi olanlar yol gösterirse sevinirim. Teşekkürler..

19 CEVAP

Tambirmerlot

@teddybal tabii yazarım buraya da ama aşırı mutlular hiç bırakacak gibi değiller, bahçede kendi alanlarına başka kedi köpek de almıyorlar orda aile saadeti yaşıyorlar. anne diğer hayvanlara aşırı gergin tıslayan kovan bir kediydi bebekleriyle birlikte çete oldular :d

cat_expert

Sütten kesildikten sonra yanında kalmasının bir anlamı yok çünkü o aşamadan sonra annelik duygusu bitiyor anne yavrusunu normal bir kedi olarak görmeye başlıyor bu da aşağı yukarı 1.5-2 aylık sürece denk gelir sonrasında yavru kedi annenin pek umrunda olmaz.

Sitemizde baktığımız anne kedilerin birçoğu doğum yaptıktan 1.5-2 ay sonra yavrularını bırakıp gitti.

Marsrellaa

Birkaç ay annesinden ayrılmazlar zaten ama 3 aylikken almanız daha doğru bana göre onlara güzel bir yuva yaparsanız karton vb birşeyden bir ay daha beraber tutun sonrasinda hiçbir sorun olmaz merak etmeyin

Bende söylediğiniz ay aralarındaysa eve alabilirsiniz dışarda başına bir iş gelmesindense evde bakılması daha mantıklı