Mantar Problemi

golya

Merhaba arkadaşlar. 2 aylık kedimin kulağında mantar var. Annesi de daha önce bu hastalığı geçirmişti ve o zaman bana da bulaşmıştı. Şu anki ise diğer kedilerime ve ailedeki kimseye bulaşmadı. Bulaşıcı olmamasının sebebi nedir? Tedavi süreci hakkında vet. ile konuştuğumda da mantar aşısı için henüz küçük olduğunu söyledi ve tricobor isimli bir krem verdi. Bir haftadır sürüyorum ama hiçbir değişiklik olmadı, hatta bana çoğalmış gibi geldi. Fotoğrafta pek belli olmuyor. Sizce ne yapabilirim?

7 CEVAP

dollfacepersian

Benim kedimde mantar oldu ve atlattık.
Veda Vet phytomıns,veda şampuan, su ile karıştırılmış doğal elma sirkesi ve Naturalis Adrayms sarımsak yağı kullanmak çok etkili yöntemler. Mantar da bağışıklık sistemi yükseltmek çok önemli veda phytomıns mantar vb. hastalıklarda kullanılmak için üretilmiş bağışıklık güçlendirici bitkisel vitamin. Veda şampuan ise yine mantar vb. deri hastalıkları olan hayvanları yıkamak için tamamen doğal şampuan. Sirke mantarda çok işe yarayan bir yöntem. Sarımsak yağı ise sadece mantar hastalığına özel üretilmiş harika bir ürün. Sarımsak yağı hariç hepsini tedavi döneminde kullandık ve başarılı olduk. Sarımsak yağını şuan mantardan korumak için kullanıyorum. Bu ürünler ile mantarı yeneceğinizi düşünüyorum. Mantar aşısı çok ağır olduğu için bebek kedilere kötü etki yapabilir. Umarım çabucak iyileşir kediniz

Elfffff

Ben kedilerime immunex bağışıklık güçlendirici hap içirmiştim.Siz veterinere danışarak kullanabilirsiniz.Mantarlar kısa sürede geçmişti.

dollfacepersian

Pongul
Ben oğlumu tutarken biri önerilen miktarda (1-2 damla) sarımsak yağını eline damlatıp iki eline yaydiktan sonra hızlı bir şekilde ellerini tüylerin arasına köklere doğru daldırıp masaj yapar gibi uyguluyor. Kokusu gerçekten çok kötü ve nedense benim derimi yakıyor. Bu yüzden ben temas edemiyorum. Sanırım hassas bir derim var:(

pongul

dollface ben de muffin geçenlerde alerji oldu nedeninin bulamadık orada kepeklenen bölgeye sürüyorum o yağdan iyi gidiyor şimdilik bir de juenpetten şöyle bir sprey aldım tüylerine sıkıp tarıyorum. link

dollfacepersian

Pongul çok geçmiş olsun, umarım çabucak iyileşir Muffin. Spreye bakacağım:)

Mehmet9090

İğne yaptırmanizi öneririm çünkü onun dışında başka herhangi bir şekilde gecmez

pongul

dollfacepersian sarımsak yağını nasıl uyguluyorsun önlem için?