Kedim Depresyonda Mı?

Chibi09

Yatılı olarak çalışmaya gittiğim için kedile ayrı kaldık. Tatile geldiğimde kanlı idrar dolayısıyla veterinere gittik mama ve ek hap alıp değiştirdik. Bu süreçte aşırı kaşınmadan vücudunu hep yara yaptı. Kaşınırken dilini dışarı çıkırıyor ve yere düşüyor. Bunun psikolojisiyle ilgili olma ihtimali var mıdır? Veteriner mantara benzemiyor demişti.

6 CEVAP

Sansbaby

Strese girmiş gibi sanki ama deri rahatsızlığı da olabilir veya kullandığı ilaç yan etki gösteriyor olabilir mi? Geçmiş olsunnn

Seymmrym

Aynı şeyi birebir uaşadık tatil zamanı önce idtar yolu enfeksiyonu ardından yalayarak yara yapma ve ben herşeyine baktırdım temizdi mantarda değil demişlerdir sonra stresten olduğuna emin olduk ben olabildiğince kafasını dağıttım hırçınca yalamaya başlauınca oyun oynattım sürekli sevdim miyavlasa yanına koştum burdayım diye hatta bi hafta evden çalıştım oyuncağa boğdum sonra yavaş yavaş düzeldi ama kabus gibiydi siz stres yapmayın onu da hissediyolar kesinlikle bizim ki gırlamayı bırakmıştı mesela yavaş yavaş yeniden başladı buarada biz yaraları daha fema yapmasın diye elizabeth denedil daha çok stres oldu kıyafet diktim çıkardım hazır aldım yerlerde yuvarladı saatlerce ayağa kalkmadı en son pes ettiö sadece bol bol ilgilendim en çok işe yarayan o oldu

Seymmrym

Bir de veteriner bize anti stress malt vermişti ama ne zaman yese kustuğu için biz onu da kullanamadık

Chibi09

İlacı kullanamadan öncede böyleydi. Mama sayesinde idrarı biraz düzene girdi ama diğer davranış bozuklukları devam ediyor. Maalesef tekrar 3 ay gitmem gerekcek 1 ay ilgilenicem ama aynı olmasından çok korkuyorum. Çok teşekkür ederim deneyimlerinizi paylaştığınız için

Seymmrym

Siz gittiğinizde kim bakıyorsa sizin baktığınız gibi baksın çok uzun süre evde yalnız kalmasın ben artık eşimin kız kardeşine yalvarıyorum çocuk mecbur gelip biz de yaşıyo ben gidince ona gün içinde yaptığım şeyleri video çekiyorum ben gitmeden bi kaç gün önce geliyo kaynaşıyolar sonra gidiyorum ama zor oluyo her gidişimiz biz de eşimle işimiz gereği sık şehir dışına çıkıyoruz sizi anlıyorum

Chibi09

Annem bakıyor ama oda gündüzleri bahçeye çalışmaya gidiyor öğlen 1 2 gibi geliyor. İlgileniyor oda elinden geldiğince ama ben evde olduğumda 24 saat yanyana yatar oynardık😔