Kızım Kızgınlığa Girdi Sanırım

Aylinylmz

Arkadaşlar iyi akşamlar 10 aylık kızım mia bu gün yerlerde yuvarlanmaya mırıldanmalara başladı aklımıza gelen ilk şey kızgınlık dönemi oldu çiftleştirmeyi düşünmüyorum ama veterinerimiz de şuanda kısırlaştıramayacağını söylüyor ne yapmalıyım fikirlerinizi alabilir miyim

18 CEVAP

kedilimadam

Zor olmaz, kendinizi strese sokmayın.Kedi sahiplendirmek çok zor...etrafınızda güveneceğiniz ve sahiplenme fikrinde olan birileri yoksa çiftleştirme alternatifini önermiyorum.Benim çevremde güvendiğim ve sahiplenmeye istekli adaylar olduğu için çiftleştirdim yoksa kısırlaştıracaktım.Çünkü stres yaşamaya ve zayıflamaya başlamıştı.Umarım en kısa sürede o da rahatlar siz de...

dollfacepersian

Kedilimadam
Evet evde beslenirken kediler çok daha çabuk kızgınlık dönemine giriyor ama bu çiftleşmek için hazır olduklarını anlamına gelmiyor. Kendisi daha yavruyken çiftleştirmeyi hiç doğru bulmuyorum. Erken çiftleşme de ölü doğumlar, yavruların içeride kalması,annenin doğumu kaldiramamasi , yavru bakımı yapmayı red etmesi sıkça görülen şeyler. Bu yüzden en iyisi yetişkin olmasını beklemek bence.
Umarım siz sorun yaşamazsınız

kedilimadam

Dediğim gibi ben kendi tecrübelerim üzerinden konuşuyorum.Gerekli kontrolleri yaptırdıktan sonra veteriner tavsiyesiyle çiftleştirmeye karar verdik.Şimdilik çok şükür her şey yolunda gidiyor sonucun da öyle olmasını umuyoruz.Görüşleriniz için teşekkürler.