Kedim Kakasıyla Oynuyor

busgum

Merhaba, 3 aylık norveç orman kırması bir kedi sahiplendim, yaklaşık 1 buçuk hafta kadar birlikteydik, sonrasında sömestr dolayısıyla memleketime geri döndüm ve kedim sherlock ev arkadaşımla birlikte kalmaya devam etti. Birlikte olduğumuz 1 buçuk haftada devamlı gördüğü insandı ve aynı evde kalmaya devam ediyor. Her gün düzenli olarak kumu temizleniyor, suyu sabah ve akşam iki defa değişiyor, aynı mamayı (royal canin kitten) kullanıyor yani, düzeni aynı devam ediyor. Tek değişiklik gördüğü ilgi, ben oradayken her an benimleydi ve sürekli kucağımdaydı, arkadaşım da pek sevmiyor olmasına rağmen evden geldiği zaman seviyor, kucağında uyumasına izin veriyor. Ben oradayken kesinlikle olmayan bir şey oldu, başlıktan da anlaşılacağı üzere kapalı tuvaletinden kakasını çıkartıp banyoda oynamaya başlamış. Bir gün, iki gün derken bunu devamlı yapar hale gelmiş ve bugün bir iki tanesini de salonda görmüş arkadaşım. Nedeni ne olabilir? Daha önce böyle bir şey başına gelen var mı? Nasıl bir yol izlenebilir?

24 CEVAP

Princess_Lady

Rc çok kötü bir mama sağlıklı yaşamasını istiyorsanız kullanmayın
N&D. var rc fiyatına

Marlo

Royal canin ve proplan neden kötü açıklarmısınız bende onları kullanıyordum ama n& d ye yeni geçtim proplan ve royal caninde ucuz mamalar değil çünkü

busgum

Princess_Lady çok teşekkür ederim yorumunuz için. veteriner arkadaşımın kedisi de yavruyken royal canin önerdi, bana da öyle. çok da iyi bir veteriner olmasına rağmen demek ki o ürünü sattıkları için öneriyorlar. parası çok abartı olmadığı sürece (öğrenci olduğum için) önemli değil, yani royal canin de ucuz bir mama değil zaten. n&d yi düşünüyorum ben de genel olarak kötü yorumunu pek okumadım. en iyisi neyse onunla beslensin isterim.

deniz_berkan

zehraozlu benimde tecrübe ve gördüğüm şeylere dayanarak bunu söylüyorum size benim oğlumun anneannesine kadar rc ile beslenmiş saglık konusundan tutun herşeyine kadar hiçbir problemi olmayan kedilerdi anlatabiliyormuyum benim demek istediğim her kedide aynı seyler olacak diye birşeyi iddia edemezsiniz . istediğiniz kadar bagırın yani benim kedimin anneside babasıda dedeside bu mamayla saglıklı bir hayat sürüyorlar.

eltarcin hanim pisikolejik nedir allah askina gulmekten yarildim

eltarcin

@eylulcokgezen
Allah aşkına kedilerde aynı insanlar gibi. Sahibini göremediği için depresyona girmiş bile olabilir. Lütfen araştırıp da konuşun.

eltarcin

@eylulcokgezen
:D :D :D Çok affedersiniz :D Yanlış anlamışım. Yavaş yavaş konuşmam da kedilere kayıyor :)) Sonradan fark ettim ama maalesef düzeltilemiyor yazılar :)) Bundan sonra ki yazımda doğru yazmışım ama bunda... Hay Allah :)) Her neyse tekrar özür dilerim :))

Busenurt

Benim kedimde aynısını yapıyor çözemedim ama oyuncak ya da mama olmadığına sizi temin edebilirim hiç royal canin kullanmadık oyuncağı da çok fazla yüksek ihtimalle ya tuvaletinin temizlenmesini istiyor ya da bir şey anlatmaya çalışıyor diye düşünüyorum. Genellikle stresli olduğu zamanlar da bu davranışı daha sık yapıyor çünkü

Carathras

Royal Canin kullanın hat da dönüşümlü Hill's - RC ve ProPlan kullanın çok iyi yaparsınız !!!