Çok Kötüyüm Ya Kötü Biseyi Varsa

Besteyzc

Çok korkuyorum kedim 2 gündür kaka yapmıyor bide çok uyuyor bugünde kucağıma aldığımda birazcık titriyordu zeytinyağı verdim ama fayda etmedi mecbur vete götürecem röntgen çekse 350 tl ama benim param yok ailemde de durum sıkıntı ne yapicam bilmiyorum ya ya kötü bişey varsa napicam ben

11 CEVAP

Sisi88

Bende aynısını yaşadım.Yemek yemiyordu ve tuvaletini yapmıyordu. Ya kabız yada ciğerlerinde sıkıntı olmuş olabilir dedi veteriner. Emin olmak için röntgen çekti. Ve kabız olduğunu gördük. Müdahale edildi.Poposundan bi sıvı ilaç verdi ve 5 dk sonra kakasını yaptı ve rahatladı. Müdahale edilmese ciğerlerine sıvı kaçabilirdi ve beklenmesi durumunda daha da kötüleşebilirdi. En iyisi en yakın zamanda bi şekilde veterinere götürün.

simbakedi

veterinerden taksit vs isteyin. çoğu veteriner yapıyor. gittiğinizde durumunuzu da anlatın, yardımcı olacaklardır. hayvanı o şekilde para vermediniz diye bırakamaz vicdansız biri değilse

aslihan_e

Direk lavman falan yaptırmayın, bir götürün ateşine baksın veteriner, karnını falan elle muayene eder, şişlik var mı, sertlik var mı vs. ön muayenede bir şeyler tahmin edebilir. İştahı nasıl? Kaka yaptığında kakası nasıldı? Viral hastalıkta da mesela kaka yapmayabiliyor, ben tıkanıklık mı var demiştim ultrasonda bağırsakları temiz çıkmıştı. Ateşi olduğu için titriyor olabilir.

Siyamask

Öncelikle veterinere götürüp altta yatan sorunun tespit edilmesi lazım
Benim genel önerim yaş mamayı suyla karıştırıp verilmesi, kendim öyle yapıyorum. Hem su alımı artıyor hemde hazımsızlık eskiye nazaran kalmadı :)

Besteyzc

Direk lavman yapsa acaba yani sizin dediğiniz sıvı oluyor bir zararı olmaz dimi normalde günde 2 kere veya 3 kere kakasını yapardı ama 2 gündür yapmıyor aslında dün yaptı ama gece 1 kere daha da yapmadı o yüzden 2 gün diyorum

Besteyzc

Bide şey üst kısmı titriyor gövde kısmı dışarıdan bakilinca anlaşılmıyor ama kucağa alınca dokununca anlaşılıyor titreşim var

Cennet29

Akraba, arkadaş, aile üyelerinden 5 er 10 ar tl toplayabilirsin. Veterinere götürmek zorundasın burdan sebebini anlayıp bir şey öneremeyiz :( veterinerde taksit yapar. Ben öyle ödüyorum ve bazende etrafımdan topluyorum

Sezgek

Bence günde 2 3 de fazla dışkılama için diye düşünüyorum benim kızım ben bildim bileli günde bir kere yapar akşamları genelde bazen yapmadığı olur o gün az yediyse falan bence sindirimle alakalı bir sıkıntısı olabilir yavrucağın inşlh kötü bir şey çıkmaz geçmiş olsun

Besteyzc

Yemek felan yiyor iştahta bir sıkıntı yok ama dediğim gibi kaka yapmıyor çiş var kaka yok karnida şiş

Sisi88

Önce elle muayene etti ateşine baktı ondan sonra emin olmak için röntgen çekti. Elle muayenede büyük ihtimalle kabız demişti. Titremesi varsa daha fazla beklemeyin zaten. Bulunduğunuz bölgede bir tane mi veteriner var başka veterinere götürün. Çoğu veteriner böyle durumlarda ödemede yardımcı oluyor.

simbakedi

sürekli yiyip yiyip bunu çıkarmazsa da zehirlenebilir, kanına karışabilir bir şeyler yani. en kısa zamanda veterinere gidin ve doğru tetkikler yapılsın, daha çok beklerseniz sorunlar daha çok büyüyebilir bu şekilde masraf da artar kedinizin acısı da