Erkek Kedim Kısır Olmasına Rağmen Kızgınlıkta

Sutin

Erkek kedimi yaklaşık 5 ay önce kisirlastirdim. Şimdi tekrar kisirlastirmadan önce sergilediği davranışları sergilemeye başladı. Çok hırçın, sürekli koluma sürtünüyor ve üzgün gibi miyavliyor (erkek kedisi olanların ne kast ettigimi anladığını umuyorum 😅) Bu 5 ay boyunca hic böyle yapmamıştı. Normal mi acaba böyle olması?

2 CEVAP

Siyamask

Böbrek üstü bezleri de cinsiyet hormonları salgılar. Bununla alakalı bir durum olabilir. Tabii ekstra ihtimalleri göz ardı etmeyelim. Sorun hissettiğiniz an veterinere götürmenizi tavsiye ederim.

blue_hpood

bazı durumlarda maalesef doğru kısırlaştırma yapılmamış olabiliyor ve arkadaşın da söylediği gibi böbrek üstü bezlerden de testesteron hormonu salgılandığı için de gözlemlemiş olabilirsiniz. bence yine de veterinere danışın.