Kedilerimi Tuvalete Alıştırabilir Miyim?

Elfffff

Kedisi tuvalete alışmış olan var mı? Varsa nasıl alıştırdınız?

20 CEVAP

Heiter

@dollfacepersian Benim komşum var 10 tane kediye bakıyor ama sadece içeride değiller. Bildiğiniz sokak kedileri yani. Kimisi balkondaki kuma yapıyor, kimisi dışarıya ama bir tanesi klozete yapıyor. Üstelik öğretmemişler de, yetişkin kediler bunlar. Yani tabiatlarına aykırılık meselesi, şehir hayatındaki kedilerde farklılık gösteriyor. Hayvanlar inanılmaz derecede adapte olabiliyorlar ortamlara.
Biz, kum temizlemekten bıktığımız için uğraştık ama olmadı. Gerçi, kayınpederim bizde yatılı kaldığında klozetin kapağını açık unutmuştu ve kedilerimizden biri kendiliğinden gidip yapmıştı idrarını. Duyduk yani sesini, gittik ve gördük yapıyordu. Fakat iki kedi olunca gerçekten zor oldu ve pes ettik.

p0fudukCat

Kediyi kum kabının önüne koyup elinizle bir kaç defa kumu karıştırırsanız işe yarar anlar zaten olmazsa tekrar deneyin.

Anonymus552223

Benim kedim kendiliginden alisti. Bir tane sahiplendirdigim yavru kedi var o da kendiliginden alismis, annemin kedileri var onlar da kendiliginden alisti. Dogasina ters olsa boyle birseye yonelmez heralde di mi? Gider olan yerlere yapma egilimi var kedilerin. Yalniz benim dedigim klozet degil alafranga. Ortasindaki delige popolarini koyuyorlar ve yapiyorlar. Boylesi onlara daha kolay geliyor bence cunku hicbiryeri bulasmiyor. Ve ortada kaka kalmayinca gommüş gibi oluyorlar. Yine de zorlamamak lazim tabi. Bizimkiler bir kac gun kum yoktu oyle alistilar. Ama haliya da yapabilirlerdi. Risk almak istiyorsaniz deneyin:)

izmir_pet

Ben dogaya aykiri veya dgl konusuna takilmiyorum zaten, nasil alisirsa oyle gidiyo:) bizimkiler kendilerini kedi bile sanmiyor:D
Saka bi yana soyle ki kendi alisirsa, zorlamadan biraz cabalayip alisirsa tmm ama gidip de zorrlaaa onu oraya mecbur etme asla ve asla vicdani dgl. Denemek isteyen dener ama gidip de arkadasin dedigi gibi tuvaletini saatlerce tutmak zorinda kalcaksa, mecbur etmemeliyiz vicdani acidan en azindan. 1kedi alisie, digeri alismaz, bunu bilemeyiz. Ama birde isin su yani var.
1-) acaba zorlanacak mi? Tuvalete dusme riskiyle karsi karsiya gelecek mi? Rahat olabilecek mi klozette? Bunlari dusunmek gerekiyo ve ben cok rahat olacaklarini sanmiyorum.
2-) tabiki temizleniyor illaki ama ne kadar temizlensede tuvalet klozet ne kadar hijyenik:) orayi kimsenin kullanmamasi ve sadece kedinin olmasi gerekiyor daha temiz olabilmesi icin. Hergun hergun klozet temizlenecek mi? Acikcasi benim sahsi fikrim,,, bana hijyenik temiz gelmiyor. İcine sinen varsa bilemem,bu benim fikrim

Anonymus552223

Ayrica kum illaki yapisiyor, sonra ayaklarini yaliyor vs. Bu eve alinan kumlar ne kadar saglikli? Toprak degil sonucta. İllaki dogal ortam vs diyorsaniz toprak alin eve ona yaptirin da goreyim. Tabiki mumkun degil