Kedimde Mama Yerken Kusma

cokomelli

kedim az önce mama yerken fotoğraftaki gibi kustu ne yapmalıyım sizce ciddi bir sorun mudur

5 CEVAP

simbakedi

mamayı sindirememiş, hızlı yemiş olabilir. benim kedim de 2 kere böyle kustu. kakasını, hareketlerini ve tekrar kusup kusmadığını kontrol edin. kusmuğunda, kakasında kan vs varsa, halsizlik varsa ya da kusmalar devam ediyorsa ilk iş veterinere gidin. ancak böyle bir durum olduğunu sanmıyorum. benim kedim kustuğunda böyle şeyler olmadı ve hayatımıza devam ettik. endişelenecek bir şey yoktur diye düşünüyorum.

bu hızlı yeme olayını çok yaşıyorduk biz, az az sık sık besleyerek bu sorunu aştık. günde 60g mama yemesi gerekiyorsa 6 kere 10g veriyorduk mesela (sayılar sallama). başka yöntemler de deneyebilirsiniz düz bir tepsiye mama tanelerini aralıklarla koymak gibi. geçmiş olsun

user031202

Hangi mama? Bozuk olabilir

cokomelli

teşekkür ederim sanırım hızlı ve çok yediği için oldu bir süre kontrol edeceğim ve dediğiniz yöntemi deneyeceğim

TapkiBey

Genelde hizli yediklerinde oluyor ve yemekten sonra hareketli olduklarin da,mama değişimi yaptiysaniz da olabilir,bayat mama vs gibi,kusmalar surekli olmassa problem degil ve idrar ile diski kontrolunu de ihmal etmeyin

Dummy7

mama değişimi sırasında da gerçekleşebiliyor