Royal Canin Kitten Mama Paketi Mi Değişti

MerveeMia

Arkadaşlar ürünün fotosunu paylaştım bundan 5 ay önce birini almıştım şimdi petshoptan tekrar aldım eve gelince fark ettim ürün fotoğrafları farklı ama ikiside kitten kedim kakası normaldi yarı normal yarı ishal olmak üzere gibi hafif yoğun hafif yumuşak kaka yaptığını fark ettim ürünler hakkında bilgisi olan var mı orjinal mi değiller ben mi yanlış aldım anlamadım 🤔

13 CEVAP

Poncimin

Evet, benim bildiğim paketi değişti. Türkiye'ye yeni yeni geliyor sanırım, bu yüzden de bazı yerlerde halen eski paketli mamaları satılıyor. Royal Canin Türkiye sitesinde de eski paketli maması gözüküyor. Ama Royal Canin'in resmi ingilizce sitesine baktığınızda yenilenmiş paketli mamaları gözüküyor. İlk paylaştığınız resim yeni olan paketi.

Royal Canin'in resmi sitesi:
https://www.royalcanin.com/uk/shop/kitten-2522

Ayrıca Royal Canin kendi sitesinde eski ve yeni paketli mamaları bir resim ile karşılaştırmış, linki bırakıyorum bakabilirsiniz.

https://d2c-cdn.royalcanin.com/cdn-cgi/image/width=500,h=500,format=webp/https://images.salsify.com/image/upload/s--gIXM0Bl1--/cxbneogpuqm0tk810xr8.jpg

MerveeMia

Aaa çok sevindim bı an dedim acaba dalgınlığıma geldi sahte ürün felan mı baya korktum baya aydınlattınız beni çok teşekkür ederim 🙏🏻☺️

lucille

Merhaba, ağustos ayından beri biz de royal canin kitten kullanıyoruz. Ağustosta aldığım kittenda ishal gibi bir sorun yokken eylül ve ekimde aldığım kittenlar 6 aylık kedimi ishal yaptı. Veterinerde bağırsak rahatlatıcı 2 iğne oldu ve pro-kolin probiyotik verdi veteriner. 3 gün toparladı yine ishale döndü. Bugün yağsız az miktarda et verdim ve kakası normale döndü. Muhtemelen yeni baskı kitten’ın içerişi değişti ve eskisine göre kedime yaramadı. Aynı dertten muzdarip olduğunuzu görünce yazmak istedim.

MerveeMia

Teşekkür ederim bilgi için yarın tekrar veterinere götürüp sorucam

Siyamask

İkisininde içeriği farklı ilk paket bağışıklık büyüme gibi konuları destekleyici etkenler mevcut diğer paket normal kitten

MerveeMia

Kedim 3 aylık hangisi daha iyi olur peki ona göre birini bırakıp diğerine devam mı edeyim yoksa bir sorun olur mu acaba

MerveeMia

Estağfurullah benimde bilgim yok sizlerden öğrenmeye çalışıyorum teşekkür ederim 🙏🏻

Poncimin

@lucille

Evet dediğiniz gibi değişmiş. Attığım linkteki resimde de yazıyor zaten "Yeni tasarım, geliştirilmiş formül" şeklinde yazmışlar. İnternetten biraz baktım eski-yeni içeriklerini şu şekilde buldum. Tamamen farklı bir içerik yok sadece birkaç maddesi farklı ve içindeki bazı maddelerin de oranlarını değiştirmişler. Bu yüzden yeni içerik yazmak yerine geliştirilmiş içerik şeklinde yazmışlar. Örneğin farklı olarak gözüme çarpan, eski içerikte 3. sırada bitkisel protein izolat varken yenisinde buğday gluteni var. Eski içerikte alg yağı yok yeni içerikte alg yağı eklemişler. Frukto-oligo-sakkarit, fisilyum, balık yağı, soya yağı bunlar zaten varmış ama içerikteki sıralarını, yani oranlarını değiştirmişler.

[Eski içerik]:
Kurutulmuş kümes hayvanları proteinleri, pirinç, bitkisel protein izolat*, hayvansal yağlar, mısır unu, hidrolize hayvansal proteinler, buğday unu, mısır gluten, mayalar ve ilgili parçalar, pancar küspesi, bitkisel lifler, balık yağı, soya yağı, mineraller, frukto-oligo-sakkaritler (%0,38), fisilyum kabuğu ve tohumları, hidrolize maya (manno-oligo-sakkarit kaynağı), maya ekstrstları (beta-glukan kaynağı), kadife çiçeği özü (lutein kaynağı)

[Yeni içerik]:
Kurutulmuş kümes hayvanları proteinleri, pirinç, buğday gluten*, hayvansal yağlar, mısır unu, hidrolize hayvansal proteinler, buğday unu, mısır gluten, maya ürünleri, pancar küspesi, bitkisel lifler, mineraller, soya yağı, balık yağı, fisilyum kabuğu ve tohumları, frukto-oligo-sakkaritler, hidrolize maya (manno-oligo-sakkarit ve beta-glukan kaynağı) (%0,29), alg yağı Schizochytrium sp (DHA kaynağı), kadife çiçeği unu (lutein kaynağı)

lucille

@poncimin

Çok teşekkür ederim. Geliştirdikleri yeni maddelerden birisine kedimin alerjisi olduğunda net oldum şu an. Eklenilen maddelerin olmadığı bir mama bakacağım. Çok sağolun ^_^

MerveeMia

Güncel...

Siyamask

Bir pakette kitten yazıyorken diğer paket kitten 36 yazıyor. Mamayla birlikte ishalde olunca şahsen farklı içerik düşündüm:)

Siyamask

Yanılttıysam kusuruma bakmayın

lucille

Rica ederim vet ziyareti sonrası bizi de bilgilendirirseniz süper olur ben de bi çözüm arıyorum şu an :(