Kedim Daha Fazla Hapşırmaya Başladı

Kedimin 1 aydır burun kenarlarında siyah kurumalar oluyor göz kenarındaki gibi peçeteyle alıyorum. Şimdi de pimpirikleniyor muyum bilmiyorum ama daha fazla hapşırmaya başladığını düşüyorum. Herhangi bir ateşi, kilo değişimi, hareket değişimi, nefes alış verişinde değişiklik yok. Bu kötü bir anlama gelir mi? Balkonda vakit geçirdiği için üşütüyor olabilir mi?

2 CEVAP

salihaondag8

Bende kedimi sokaktan sahiplendim ve yetişkin kısır erkek ve bahçemiz var inip giriyor eve ve haliyle havalarda yavaştan soğumaya başladı usustmustu geçen hapsiriyordu sonra kendiliğinden geçti yani eğer yemeknyemiyorsa ateşi felan varsa veterinere gotururun yani kptuye giderse götürün değilse geçiyor saten yani hapsirma tek varsa önemli değil başka belirtiler varsa ciddiye alıp veterinere gösterin bence duruma göre bakım geçmiş olsun inşallah bir sıkıntı olmadan atlatirsiniz

salihaondag8

Yani bir ara aynı durum benim kedimde de vardır hemen götürdüm eğer iştahı azakdiysa aşırı hapşırma halsizlik ateş surejli uyuma enerjisi yoksa eskisi gibi davranıyorsa yani farklı birşeyler gozlemliyorsaniz hemen götürün bence bende ozaman götürmüştüm vitamin antibiyotik iğne yaptılar öyle geçti yani aşırı kotuyse bu dediklerim varsa götürün ama bu dediklerim yoksa duruma göre bakıp ya götürün yada göturmeyin ama kediyi gözlemleyin hareketlerini herşeyimi ona göre hareket edin