Kedim Kızgınlığa Girmedi.

Mia2021

Biliyorsunuz ki kedimi kısırlaştırma işlemi uygulayacaktık şuan Mia 1 yaşını geçeli 3 ay oldu ve hiç kızgınlığa girmedi veteriner hekim kızgınlığa girmesini bekleyelim demişti ama mia kızgınlığa girmedi sebebi ne olabilir?

5 CEVAP

simbakedi

kızgınlığa girmesini beklemeye gerek yok, ben istiyorum kısırlaştıralım diyebilirsiniz. kızgınlığa girmesi zaten kedide piometra hastalığı riskini artırıyor, illa kızgınlık yaşamasına gerek yok bir kedinin. kızgınlığa girmemesi daha iyi

Mia2021

Bu arada kedimi asla çiftleştirme tarafı değilim ama gerikafali zihniyet yüzünden kısırlaştırma işlemi yapamadım ve çok dua etmiştim Allah'a bilmiyorum benim payım var mı ama mianin kuyruk bölgesine bile dokunmaya çalışınca bağırıp kiziyor veteriner de kızgınlığa girince kısırlaştırma işlemi yapalım dedi.

Mia2021

Kilosu ideal olmadığı için beklememizi söyledi veteriner ve kızgınlığa girince yapmanın doğru olduğunu söylüyor.

Coconutbey

Kediniz kaç kilo olması gerekiyormuş?

simbakedi

kilosunu artırmak için çalışmalısınız o zaman, kızgınlığa girip de kilosu düşükse yine kısırlaştırılmaz çünkü. bağışıklığı vs düşük olabilir, cins kedilerde çok normal. o yüzden bence kilo alımı için bir şeyler yapılmalı. kan tahlili vs de yaptırabilirsiniz. beklemek bir çözüm değil çünkü