Kedimi Sahiplendirmek İstiyorum

Seldakesici

Merhaba , ankara van kırması 1,5yasında kısırlaştırılmış , çipli , sağırlık durumu yok , 3aylıktı biz sahıplendıgımızde tum asıları vs yapıldı , ancak kızımın alerjısı gwcmıyor , saglık sorunu nedeni ile bazı alerjı ılaçlarınıda kullanamıyor artık , bu yuzden acıl sahoplendırmek istiyoruz , ancak su anda mantar tedavisi gordugu için tuyleri ara ara dokuldu , mantar aşısı yapıldı 10 gun ıgne tedavisi oldu , iyileşme donemınde ancak daha fazla tutamayacagım evde verebılecegım kımse yok , barınaklar alır mı yada sahıplenmek isteyen rica ediyorum acil dönsun kızımın gozlerı cok kotu oldu alerjıden , sureklı kortızon verıyordum artık oda yasak , lutfen sokaga atmam kıyamam bir yardım 05327616573

17 CEVAP

Emirckr

Bende bir şey demiyorum ki,tamam anlaşıldığı üzere zor durumdalar,kızı sağlık sorunu yüzünden alerji ilacı da alamıyorsa yapacak bir şey yoktur zaten.
İlla da hayır sahiplendirmeyin,kedi sizinle kalsın dediğimiz yok sonuçta.
Ki bunu demekte ne haddimize,
Sadece kedi gerçeğiyle baktığımızda da bu hayvan sonuç olarak bırakılmış olacak,psikolojisi için olumsuz diyoruz ama mecburlar onu da göz ardı etmiyoruz.
Dilerim ki bir daha hiç bırakılmayacağı,ömrünün sonuna kadar sorunsuz bakılacağı bir yuvası olur.
Kötü bir şey dediğimiz yok,sadece alerji farkedildiği an ilerisi düşünülüp,kedi bu aileye daha fazla bağlanmadan sahiplendirilebilirdi.
Yuva bulmakta küçükken daha kolay olurdu zaten.
Evet alerjisi olup terketmeyen çok insan var bizzat dediğim gibi arkadaşım da aynı şekilde.
Ama temizliğe de fazlasıyla dikkat ediyor,çünkü alerjinin en temel maddesi kedi kıllarıyla baş gösteriyor.
Dikkat edilmediği takdirde zaten bu alerji iyice pik yapıyor.
Ciddi anlamda zor durumda bırakıyor..

Sezgek

Arkadaşlar bu platformda yazdığım cevaplardan kedisini sahiplendirmek isteyenlerle ilgili görüşlerimi bilir ama sağlıkçı kişiliğimle sağduyulu konuşursam da hanımefendi mecbur yapması gerekeni yapıyor yani kızının alerjisi çok ciddi seviyelere ulaşmış ki çok ciddi seviyelere ulaşmasa bile sürekli uzun vadeli ilaç kullanımın yan etkilerini saymak istemiyorum bile bize bu tarz bir hasta gelse ilk olarak önereceğimiz şey kedinizi başkasına sahiplendirin tavsiyesi olacaktır bunun kalp vicdan vs ile alakası yok dolayısıyla niye başkasına veriyorsunuz gibi tepkiler üzgünüm ama böyle bir durumda biraz acımasızca olmuş sadece barınağa vereyim düşüncesi çok ama çok yanlış barınaklar ne yazıki ki ülkemizde hapishaneden başka bir şey değil umarım en kısa sürede ona ömürlük yuva olacak birilerini bulursunuz ayrıca hepimiz yorum yaparken daha fazla empati kurabiliriz diye düşünüyorum