Korkuyor Mu Yoksa Cani Mi Yaniyor? Lutfen Yardimmmm

Bademsk

Köpegim golden retviever cinsi 3 aylik sorum şu;
ozellikle oglenden sonra bazende aksam ordan oraya kuyrugunu sikistirip havlayarak cildirmis gibi kosuyor hirliyor bunu bir kac kere yapti ilk tirnaklarinin sesinden mi korkuyir dedim degil halida da aynisini yapiyor ismini soledikmi braz sakinliyor ama en az 10 dk bole yapiyor neden olabilir birde tirnaklari biraz uzadi geri batiyor olabilir mi canini yakip bole hareketler yapar mi?
Lutfen bana yardim edin eşim kopekten korkuyor die kopek sahiplendik o da urkuyor bu hareketindn bnde nedenini cok merk ediyorum

9 CEVAP

eltarcin

Bir veterinere gösterin isterseniz.

GirlWolf10

Benim Tahminim Bir şeyden korkuyor olması çünkü köpekler genelde kortuklarında kuyruklarını sıkıştırırlar. Bir de eğer tırnakları uzadıysa tırnaklarını Dikkatlice Kesin/Kestirin.

Bademsk

Asimiz var ilk onlarin gostermesini soleyecegim sonra yapabilirim sanirim. Korkuyor olabilir demissiniz ama o sirada hicbir ses yada onu tedirgin edecek hic birssy olmuyor gizleri bile degisik bakio

Bademsk

Bi bilen yok mu bana yardim edecek

eltarcin

Bu yaptığı hareket korktuğunu hatta çok korktuğunu gösterir diye biliyorum. Belkide tırnakları geri batıyordur. Canı yandığı içinde korkuyordur. Sonuçta daha yavru... Ama belki pskolojik bir şey de olabilir...

Bademsk

Bilmiyirum o haldeyken cani yaniyir sanip benim icim gidiyor

sekersoytolga

3 aylık bi yavruda tırnak uzunluğundan dolayı bi sorun olmaz. 3 aylık yavrunun tırnağı uzun bile değildir muhtemelen. Köpekler bizden çok daha güçlü duyma yetisine sahip olduğundan mütevellit belki sokakta havlayan yada hırlayan başka bi Köpeğin sesini duyuyo olabilir.

sekersoytolga

Belki şöyle bi ihtimal bile olabilir,muhtemelen biliyosunuzdur köpeklerde bilinçaltı olayı bayağı yüksek. Gece rüya görmeler rüyasında koşmalar havlamalar filan. Sahiplendik demişsiniz,belki eski sahibine dair kötü bi anısı olup onunla ilgili bi korku yaşıyo olabilir

sekersoytolga

O havlamalar hırlamalar sırasında yanına gidip severek sakinleştirmeyi deneyin. O an ısırma,saldırma gibi bi durum var mı bi dikkat edin