Kedim Sizce Hamile Mi?

unalnecati

Merhaba, kedim yaklaşık 20-21 gün önce çiftleşti. Belirgin ahım şahım bir iştah artışı yok. Sadece eskiye nazaran daha çok uyuyor. Onun dışında bir belirti gözlemlemedin. Sizce hamile mi?

16 CEVAP

gabomb

normal bi disi kedi memesinden farki yok suanlik

unalnecati

tavsiyeniz için teşekkürler kısırlaştırmayı düşünmüyorum şu an için.

unalnecati

hayır, anneliği tatmak değil konu ben kısırlaştırmak istemiyorum. teşekkür ederim tavsiyeniz için fakat konu bu değil, kedim hamile mi diye sormuştum. :)

simbakedi

keşke sizinki olsaydı da kediniz acı çekmeseydi, hayvan istismarcısısınız yazık. size laf anlatanda kabahat sizi insan yerine koymuş, üzüldüm zamanınıza @blue_hpood

unalnecati

Bu arada kedim 1 yaşında.

Emirckr

Karın büyümesi genellikle 1 aydan sonra anlaşılır hale geliyor,meme uçları da son dönemde sanırım,
1 hafta kala sütlerde inmeye başlar.

Çiftleşme birkaç kez gerçekleşmiş,dişi de müsaade etmişse kediniz büyük bir ihtimalle hamiledir,
Ancak kesin sonuç ve hem de yavruların sağlık durumunu öğrenebilmek için veterinerden ultrasonla da baktırabilirsiniz.

blue_hpood

sormamın sakıncası yoksa, doğacak yavruları ne yapacaksınız?

unalnecati

hayır sakıncası yok tabii ki, kendim besleyeceğim.

blue_hpood

mesela kaç kedi bakabilecek maddi güce sahipsiniz, ona göre ufak bir önerim olacak?

unalnecati

bütçe yönünden sıkıntım hiç yok. tabii önerinizi dinliyorum.

blue_hpood

size tavsiyem, kedinizi kısırlaştırın. henüz hamilelik oluşmadan kısırlaştırabilirsiniz. hamileliğin zorluğuna ve kısırlaştırmanın faydalarına dair size çokça kaynak gönderebilirim. diğer bir konu, ben bundan birkaç ay önce yolda bir yavru buldum, arka ayaklarını sürüyordu. öğrenciyim, zengin falan da değilim ama içim gitti; aldım geldim. ardından bir dünya sorunu çıktı hayvanın, çok fazla masrafa girdim, arka ayaklarından biri ampute edildi fakat dünya üzerinde en sevecen, en oyuncu kediydi, kucağımda uyumaya bayılıyordu, ki kendi kedim bile kucağıma gelmez. sahiplendirdim, ismini paris koydum, şimdi gayet mutlu, üstelik kocaman olmuş. size tavsiyem, dünyaya bakıma muhtaç yeni canlar gelmesine vesile olmadan önce, barınakları bir gezin, yaşlı, topal, sakat; bakıma muhtaç bir dünya can var, bir kafesin içerisinde hapis hâldeler. imkânınız varsa onlardan sahiplenmenizi öneririm, normal bir kediden hiçbir farkları yok. inanın, kediniz ne anne olduğunun farkında olacak ne de risklerin farkında olacak. size tavsiyem henüz hamilelik oluşmadan kısırlaştırın, o kafesin içerisinde hapsolan canlardan birini kurtarın. benim imkânım olsaydı o sakat yavruyu da sahiplenirdim..

blue_hpood

bir kere anneliği tatsın, dimi:)

blue_hpood

umarım doğuştan kısırdır:)

AlpBerkay

Oladabilir, olmayadabilir kedinin memesi her zaman öyle görünür.

user031202

@AlpBerkay hayır her zaman öyle gözükmez bahçemizde ki kedilerin biri yavruları varken memeleri yürürken bile anlaşılıyordu şu an yavruları yok hamilede değil memeleri yok olmuş hiç doğum yapmamış gibi görünüyor hamile ve emziren kedilerin memeleri belirgin olur sadece