Utangaç Ve Korkak Kedim İçin

Busra_12

Merhaba arkadaşlar kedimi sahipleneli 1.5 ay civarı oluyor . kendisi 3 aylık. çok korkak bir kedi 1.5 ay geçmesine rağmen hala bizden korkup yatağın koltuğun altına kaçıyor bazen. yabancı biri gördüğünde koltuğun altından hiç çıkmıyor. kedimin alışması için ne yapmalıyım , yoksa karakteri böyle olduğu için hep böyle mi olacak ?

4 CEVAP

Sutunannesi

Bazı kedilerin karakteri öyledir. Yani benim kedim sadece bana karşı pozitif ama misafir vs geldiğinde koltuğun arkasından çıkmaz kaçacak delik arar. Yani misafirler için yapacak bir şey Yok ama size tam anlamıyla güvenmesi için vakit tanıyın derim. Önceden yaşadığı olumsuz şeyler olabilir insanlara karşı

emreovec

Daha çok küçük. Gelenlerden, aniden önüne çıktığınızda, hafif ses yükselmesinden ürkmesi çok normal. Zaman içerisinde her şeye alışacaktır. Sizin yapacağınız bir şey yok. O kendiliğinden zamanla alışacaktır.

dilarao

Merhaba kediniz alıştı mı?

Busra_12

ilk geldiği günlere göre çok daha iyi. Annem ve babamdan kaçsada benden kaçmıyor hatta geceleri yanımda uyuyor :)