Sokağa Bırakılan Sahipsiz Ev Kedisi

n4rko

Üniversite kütüphanesinin önünden geçiyorken gördüm bu kediyi. Mama ve su verdim ama hiçbir şekilde yemiyor içmiyor. Çok mutsuz ve sürekli acıklı şekilde miyavlıyor. Büyük ihtimalle sokağa bırakmışlar. Bu durumda ben ne yapabilirim? Ayrıca bunu yapan insanlarda vicdan denilen unsur var mı?

3 CEVAP

baranertaga

user031202 Ben de sizin gibi düşünmek istiyorum terk edilme ihtimali sabah sabah canımı sıktı. :/

user031202

Ev kedisi olduğu çok belli kilolu ve bakımlı görünüyor bir de ne yapacağını bilememiş öylece duvarın kenarına sinmiş mama ve su içmediyse strese girmiştir veterinere götürün çipi var mı yok mu kontrol etsinler çipi varsa sahibini bulabilirler umarım terk etmemişlerdir evden kaçmıştır diye düşünmek istiyorum

Superisi814

Merhaba,
Hasta da olabilir.
Nerede yaşıyorsunuz bilemiyorum, bazı şehirlerin barınakları sokak kedilerini tedavi ediyor.Cip okuyuculari da var.
Bu demek değil ki, oraya terk edin.
Yeni taşındım ve buradaki sokak kedileri de tıpkı fotoğraftaki gibi bakımlı, tertemiz.
Sokağa kaçmış ise sahibine ulaşabilirsiniz, belki de olmaz.
Salinmis ise vicdan konusuna hiç girmiyeyim sabah sabah..
İlahi adalet hiç sekmez ,insan unutur ancak bir de unutmayan var.