Kedimdeki Aşırı Korku

sevilay28

Merhaba arkadaşlar kedimle 3 yıldır birlikteyiz. Bugün ilk kez 3 yıldır yaşamadığımız bir şey yaşıyoruz. Kedim bu sabah kalktı ve her şeyden korkar haldeydi. Rutinde hiçbir değişiklik yok, her şey eskisi gibi eve yeni biri gelmedi, her şey aynı fakat kedim o ksdar korkuyor o kadar panik halinde ki.. Yerleri kokluyor, etrafı kokluyor, dehşet içinde sanki. Bi anda bi odaya koşuyor çöküyor tedirgin tedirgin ilerliyor. Bana bakarken bir anda hiç tanımıyor gibi korkarak bakıyor kabarıyor.. Arkadaşlar ne olmyş olabilir böyle bir şey yaşayan var mı?

11 CEVAP

aycylmz

Başka bir kedinin kokusunu almış olabilir mi? Siz veya evdeki başka birinden.

Emirckr

Gece bir şeyler olmuş anlaşılan,
Veya dedikleri gibi başka bir kedinin kokusunu alıp tedirgin olmuşta olabilir.
Birkaç güne normale dönmesi lazım diye düşünüyorum.

iremm_u

Kediniz kısır değil ise kızınlığa bağlı bir durumda olabilir. Korktuğu bir seste olabilir. Benim kedim tarağın diş sesinden korkmuş 1 hafta boyunca seslerden irkilip durmuştu. Tarağı yavaşça kedime yaklaştırıp koklayıp dokunmasını böylelikle daha rahat hissetmesini sağlamıştım. Yanında yavaş hareket edip ani hareketler yapmamaya özen gösterdim ve ona zaman tanıdım düzeldi. Umarım sizinde öyle olur. Bu durum böyle devam ederse de bir veteriner hekime gitmenizde fayda var. Patili dostunuzun tüyü kadar ömrü olsun🙏🏻🐾

sevilay28

Şimdi sordum kimse herhangi bir kediyle haşır neşir olmamış.. Bilmiyorum ki kokusu mu vardı hi yerde. Çok tuhaf davranıyor anlamlandıramıyorum umarım en kısa sürede düzelir..

sevilay28

Yeter ki sağlığı ile alakalı olmasın

Sezgek

Her hangi bir birey ya da siz ağır kokulu bir parfüm sıktınız mı peki ya da oda kokusu gibi bir şey benim kızım bu tarz kokulardan nefret eder sevmediği bir koku olduğunda hızlıca uzaklaşır mesela kolonya kokusunu da hiç sevmez belki o kokudan uzaklaşmak için de bu tarz hareketler yapıyor olabilir sizinki de

sevilay28

Maalesef koku da yok..

Benim kedim evde çok sayıda sinek görürse bu davranışları sergiliyor.

msfkaya

bizim kedide geçenlerde öyle davrandı biraz araştırınca terlik sesinden korktuğunu anladık sorunuu çözdük eski haline döndü

dd13

Kediniz düzeldi mi?

sevilay28

Merhaba bunu yazdığım gün aşırı korkuyordu, o gün hep nazikçe yaklaşmaya çalıştım ses yapmadım fazla. Ertesi gün de biraz tedirgindi yine evi aradım böcek vs var mı diye ama yoktu da. Bugünse gayet iyiyiz yardımcı olan fikir öneren herkse teşekkür ederim ama ne olduğunu o gün hala anlamadım :) beni de korkuttu sıpa odada biri var gibi davranıyordu gözünü dikiyordu falan