Kısır Erkek Kedi Çiş Yapıyor

Tifany

Merhaba
Erkek kedimi 10 gün önce kısırlaştırdık. Dişi kedimde kısır. Fakat son günlerde erkek kedim batanniyeye paspasa çiş yapıyor.
Sebebi nedir? Bu arada erkek 3 yaşında dişi kedim 1 yaşında. Erkeği biraz geç kısırlaştırdık.

6 CEVAP

simbakedi

eskiden de bu huyu varsa bir süre devam edebilir, her zaman sürebilir de. geç kısırlaştırılınca işaretleme yapmasa bile alışkanlık olduğundan çişlerini yapabiliyorlar. eğer ilk defa başladıysa iyice temizleyip bir süre gözlemleyin. belki çok stres olmuştur ya da başka bir sorunu vardır, bilemiyorum tam.

Tifany

Önceden koku bırakma huyu vardı ama işeme huyu yoktu. iki günde 3 kere yaptı.

Tifany

Bu durumda ne yapabilirim arkadaşlar ?

Siyamask

Geç kısırlaştırdığınız için bu alışkanlık bir süre daha devam edebilir. Ama idrar yollarıyla alakalı problemi de göz önünde bulundurmak lazım bence bi gösterin.

miyu24

kızgınlığa girdiği zamanlar etrafa işediyse ordan alışkanlık kalmış olabilir eğer öyle değilse erkek kedilerde böbrek sorunları daha sık görülür bi veterinere gidin

Palyaco

Kisirlastirdiktan sonra 1 ay sonra bırakıyorlar isemeyi