Kedimde Oluşan Yaralar

silella

Merhaba, kedimde fotoğraflarını eklediğim şekilde bir yara çıktı. İlk önce ufacık bir sivilce gibiydi, günden güne büyümeye şişmeye başladı. Veterineri egzama olduğunu söyledi fakat herhangi bir kaşıma söz konusu değil. Cumartesi sabahı çıktı, cumartesi öğlende yeni aldığım hills in Tuna balıklı kısır mamasını verdim. Uzun zamandır yine hills kitten Tuna balıklı kullanıyordum. Mama alerjisi olma ihtimali var mı?

6 CEVAP

Cennet29

Yarayı ne ile temizliyorsunuz

silella

Şuan doktorun önerdiği bactroban pomad ve batikon ile müdahale ediyoruz. Doktorun önerisi üzerine. Bugün tekrardan veterinere gideceğiz mamadan kaynaklandığını çok düşünmüyorum çünkü içerikleri birbirine çok yakın mamalar. Sadece kısır versiyonuna geçtim aynı markanın.

Sezgek

Gıda alerjisinde çok ciddi kaşınma oluyor biz de yaşadığımız için biliyorum eğer kalınmıyorsa Gıda alerjisi değildir ama açıkçası görüntüde kendi kaşıyıp yapmış gibi acaba siz mi görmüyorsunuz kalırken bilemedim doğrusu ama mantar değil orası kesin kaşıyıp yapmış gibi duruyor bilemedim açıkçası geçmiş olsun

Siyamask

Benimki baş bölgesini kaşırken bazen tırnak atıyor. O da kabuklu yara oluyor. Acaba o tarz bir şey olabilir mi?

silella

Veterinerden geldik ve alerji olduğunu, kaşıyarak büyüttüğünü söyledi 🤦🏻‍♀️ neye alerjisi olduğunu bulması kaldı geriye 🥲 @Siyamask
@Sezgek

silella

Veterinerden geldik ve alerji olduğunu, kaşıyarak büyüttüğünü söyledi 🤦🏻‍♀️ neye alerjisi olduğunu bulması kaldı geriye 🥲 @Siyamask
@Sezgek