Bilginize İhtiyacım Var Lütfen Yardımcı Olur Musunuz

Cerezler

Selamlar herkese,
Arkadaşlar benim kedim 1.5 yaşında ve nerdeyse 1 senedir sürekli tekrar eden nefes darlığı ve öksürük problemi var. Böyle nefes alması değişiyor, zorlanarak nefes almaya başlıyor ve sonrasında kuru öksürük seyrediyor bu döngüyü. Her seferinde veterinerimize gidiyoruz ve üşüttüğünü söylüyor. Nerdeyse 2 ayda bir tekrarlıyor. Her gittiğimizde 2 iğne, ve evde kullanmam için ilaç veriyor. İlaçları dediği gibi kullanıyorum ve iyileşiyor ama 1-2 ay sonra tekrar aynı şey yaşanıyor. Veterinerimize ne kadar güvensem de artık başka sorunu mu var diye şüphelenmeye başladım. Hatta önceki gidişlerimizde de sordum başka birşey olabilir mi diye. Kronik tipte olduğunu söyledi. Yine aynı tedaviyi uygulayıp geri döndük. En son 3 ay önce böyle olmuştu ve bugün tekrar kötü nefes almaya başladı. Sizce ne yapmalıyım? Yavruma bu kadar fazla ilaç vermek de hoşuma gitmiyor böbrek sağlığı açısından. Başka bişeyden olabileceğini düşünen var mı? Ya da başına bu gibi bir şey gelen?

5 CEVAP

Cerezler

Ek olarak sıfır toz, sıfır kokulu kum kullanıyorum uzun süredir ondan kaynaklı olduğundan şüphelendiğim için. Ama hiçbir değişiklik olmadı.

Bence başka bir veterinere de danışabilirsiniz

salihaondag8

Başka bir veterinere gidip aynı durumu anlatıp görüşünü alın Allah korusun başka sıkıntısı varda baştan tedbir almadınız diye üzülürsünüz sonra ne kadar veteriner görüşü o kadar iyi bence her veteriner olan şimdi yani işini iyi yapmayıp başından sagiyor bence yani benim görüşüm fikir almak iyidir yani eğer bir sikinti varsa inşallah çözüm bulur en azından vakit geçmeden inşallah yoktir tabi 🤗

simbakedi

yakın zamanda arkadaşıma sahiplendirdiğim kedide buna benzer bir şey yaşadık. kedinin ara ara bir öksürmesi vardı. geçen gün oyun oynadıktan sonra nefesini zor toparlamış. apar topar veterinere gitti veteriner kalbinde sıkıntı olabileceğini ve ekg çekilmesi gerektiğini söyledi. ben başka veterinerlere de danıştım ve en sonunda istanbul üniye gittiler. orada röntgen çekildi ve kan tahlili yapıldı, astım ortaya çıktı ancak ileri düzeyde değil. bence röntgen/ultrason/kan tahlili gibi yollara başvurun. kediniz gençken erken teşhisle hem daha az maddi olarak yorulursunuz hem de manevi olarak daha az. sizde de alerji ya da astım tarzı bir şey olabilir belki. bizim kedide öksürük dışında bir sorun yoktu, iştahı hareketleri falan normaldi, sırf geçen gün yaşandı bu olay. geçmiş olsun şimdiden.

Cerezler

Benimde kedimde nefes darlığı ve öksürük dışında hiçbir şeyi olmuyor. Yemesi güzel, su içmesi, enerjisi. Başka bir veterinere de götürmek istiyorum. Öksürük başlarsa tekrardan götüreceğim. Teşekkürler