Kedim Tuvaletini Ben Olmadan Yapmıyor

Kızım 1.5 yaşında oyuncu ailesine çok bağlı bir kedi, biz işteyken evde yalnız ve genellikle tuvaletini yapmak için bizim işten gelmemizi kapının önünde bekliyor. Son zamanlarda tuvaletinin olduğu odaya beni miyavlayarak çağırıyor ve öyle giriyor tuvaletine. hatta önce çişini yapıyor çıkıyor sonra eğer ben hala kendisini bekliyorsam birde kakasını için tekrar giriyor tuvaletine onu da öyle yapıyor. Resmen korkuyor . Buna ne sebep onu da bilemiyoruz. Böyle strese girmesi tuvalete çıkmaması sağlık sıkıntıları yaratacak bizi bu çok endişelendiriyor. Bizim kedimiz bizimle konuşabilen bir kedi onu anlıyoruz ama bu durumu nasıl düzeltiriz bir fikrimiz yok açıkçası yardımlarınızı rica ediyoruz🙏🏻😔

4 CEVAP

Snzlc

bence bir veterinere gidin bazen böyle durumlarda anti stress ilaçları verebiliyorlar

Ebruss23

Benim kedim de de arada oluyo beni yanına cagiriyo tuvalet ve mama için ve asiri korkak kendini güvende hissedince uyur altinds kesin stres faktörü var Evde yanliz kaldığı icin mi acaba yada farkli bir sebepte olsbilir benim kedimin travması vardi mesela ondan oyle o sizde bi veterinere danışın

Merhaba eğer kedinizin tuvalet kabının üzeri kapalı olanlardansa kapağını çıkartın bir süre bu şekilde deneyin belki kapalı bir kutuya girmekten çekiniyor olabilir.

iremm_u

Öncelikle tabiki bir veteriner hekime danışmanız daha doğru. Bunun dışında stres faktörü dışında belki idrar yaparken canı yanıyordur bu durumu size anlatmaya çalışıyordur. İdrar yollarında da problem olabilir. Böyle bir durumda da tekrar veteriner hekime gitmek gerekiyor. Umarım patili dostunuz iyidir. Tüyü kadar ömrü olsun🙏🏻🐾