Evde Kedi Mamasi Kalmadıysa Ne Yapmalı?

Sutin

Aslinda soru sormaya gelmedim arkadaşlar. Oldu ki mamasiz kaldınız kedinizi tok tutacak çokta hoşuna gidecek bir tarif buldum onu paylaşmak istedim. Cünkü ara ara burada bununla ilgili soru soran arkadaşlar vardı ve bende bu tarifi bulana kadar mama kalmadığında surekli ne versem diye düşünüp en sonunda yaş mama vere vere yavrumun ishal olmasına neden oluyordum. Hemen tarife geçeyim. Ihtiyacımız olan malzemeler; yulaf, yaş mama ve peynir, yoğurt ya da kedinizin hoşuna giden herhangi bir gıda. Yulafı suyla pişirip lapa haline getirin sogduktan sonra içine paket yarısından biraz az yaş mama koyun (yulaf kedinizin lif ihtiyacını karşılayıp sindirimini duzenliyor bu sayede yaş mamanin ishal gibi yan etkilerinin önüne geçiyor) ben kedim sevdigi için süzme peynir veya yoğurt da ekliyorum. Hem lapa olduğundan oyalana oyalana yiyor hemde yaş mama ve sevdiği gıda olduğundan keyifle tüketiyor. Umarım ihtiyacı olanlara yardımcı olur bu tarif 😊😊

4 CEVAP

blue_hpood

doğrudan, ciğer, balık, kuzu, tavuk vs haşlayıp da verilebilir. şu an bende de mama bitmek üzere, sipariş verdim ama o gelene kadar bizimki bayram edecek gibi görünüyor:)

Sutin

Özellikle şu zamanda eve tavuk bile almak lüks oldu cidden. Yoksa keske alsak da sürekli onlarla beslesek yavrularımızı 😖 Ama zorda kalırsanız umarım bu tarif çözüm olur ve yavrunuz severek yer😸

KedicikUzum

Tarif için teşekkürlerr💖

Sutin

Rica ederimm 😌😊