Çiftleşme Ve Hamilelik

YasaYasa

Kedim 8 ocakta erkeğin evine gitti 3 gün boyunca diurdu 3. Gün bi şey yapmamışlar geri aldim suan 12 gün falan oluyo tüy dökmeye başladı aşırı yiyor sizce kan testinde çıkar mi gebe olup olmadığı:)

4 CEVAP

NehirC

Kendiniz test yapmadan anlayamazsınız 12 gün içerisinde. Çok uyuması hamile olduğu anlamına gelmez çünkü kediler zaten çok uyur. Ayrıca 12 gündür kızgınlığa girmemiş olması da hamile olduğu anlamına gelmez çünkü tekrar kızgınlığa girmek için 12 gün çok kısa bir süre. En erken 21. günde anlarsınız. Göğüsleri büyür ve pembeleşir. 5. haftadan sonra da karnı şişmeye başlar ve doğuma bir hafta kala bebeklerin tekmelemezlermiş hissedersiniz. Biliyorum insan çok heyecanlanıyor ama biraz sabretmelisiniz. :))

kedilimadam

12gündür kızışma belirtisi göstermiyorsa çok uyumaya başladıysa yüksek ihtimalle gebedir:) hayırlı olsun şimdiden

YasaYasa

@kedilimadam evet göstermiyor uyuyor ve oynayınca cabukyoruluyo :))

kedilimadam

Bir hafta sonra memeleri belirginleşmeye başlarsa artık emin olabilirsiniz:) yine de 2-2.5 hafta kadar sonra bir veterinere götürüp kontrol ettirmenizi tavsiye ederim.Umarım sağlıkla dünyaya gelir bebekler, anneleri de sağlıkla kavuşur yavrularına.