Kedim Kulağının Üstünü Kaşıyor

lilypoaca

Dün sağ kulağı hafif kokuyordu, bir kaç hafta önce veteriner baktığında bişey yok demişti, temizledim kulaklarını bu gün şu an gördüm ki kaşımaktan kulağının üstünü yara etmiş ne yapmalıyım?

3 CEVAP

lilypoaca

Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Kulak solüsyonu ile temizledim. Umarım değildir

Sutin

Koku varsa kesinlikle enfeksiyon veya mantarın habercisidir. Elma sirkesi ve batikonla düzenli olarak olarak kulağının ic kısmına (çok derine olmayacak şekilde) ve dış tarafına sürün. 1-2 haftaya kendiliğinden iyileşir büyük ihtimalle. Yine de tekrar veterinere de danışmanızı öneririm.

blue_hpood

kulaklarını neyle temizlediniz? mantar olasılığı da olabilir, gözlemleyin mutlaka. mantar çok inatçı bir hastalık, erkenden tanı konulması ve mücadele edilmesi lazım, insanı canından bezdirir:)