Kedim Çoook Zayıf :(

Utopia

Kedim 2 yaşında. Çook zayıf :( 2 kg 900 gr falandı en son ne yapacağımı bilmiyorum proplan somonlu mama kullanıyorum, yaş mama haftada 1 vermeye çalışıyorum çok sevmiyor kusuyor. Malt ve vitamin kullanıyorum ne yapabilirim ?

1 CEVAP

Sutin

Bunun fizyolojik ve psikolojik bir çok sebebi olabilir. Öncelikle iyi bir sağlık taraması yaptırmalisiniz vitamin eksikliği, böbrek hastalığı vb. rahatsızlıklar bunun başlıca sebeplerinden olabilir. Annesinden erken ayrılan kedilerde de bu durum olabiliyor. Sonradan kilo verdiyse onu strese sokan bir şeyler de sebep olmus olabilir. İştahsızlık varsa kediniz için doğru olan mama aromasini ve markasını keşfedememis olabilirsiniz. Veteriner gözetiminde mama denemesi yapabilirsiniz. En pahalı veya popüler olan mama iyidir diye bir durum söz konusu değildir benim kedim lider yani trendline I seviyor mesela o yüzden her alternatifi deneyin mutlaka. Şimdiden geçmiş olsun 😊