İlk Kez Kedi Sahiplendim Yardım Eder Misiniz?

aysegunerr

Kedim 10 aylık dişi tekir. Aklıma gelen soruları yazcam cevaplarsanız sevinirim. Bir çok yazı okudum her yerde başka bir şey yazıyor. Öğün öğün mü mama verilmeli? Günlük mama miktarı ne kadar olmalı? Kediler yıkanır mı? Yıkanırsa ne kadar süreyle? Dişlerini fırçalamaya gerek var mı? Tırnaklarını kesmeye izin vermiyor. Tırmalama tahtasından başka yerleri tırmalar mı? Tırmalama tahtasına nasıl alışır? Kediler neden pirelenir? Pirelenmemesi için ne yapılmalı? Günde 12-14 saat uyuması normal mı?

18 CEVAP

aleyn

kısır değilse çiftleşme dönemine girince panik yapmayın :D

aysegunerr

Hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ederim

aysegunerr

Ev değiştirdiği için çok döküyor olabilir. Kısa sayılır çok uzun değil tüyleri. Ben de şimdilik tavuklu mama kullanıyorum. Değiştireceğim mamadan kaynaklı mı tüylerinin dökülmesi bakalım. ^^