Arkadaşlar Ne Yapmalıyım

stellabennett

kedim enseden damla şeklinde parazit aşısı olduğunda sürekli yalamaya çalışıyor buna nasıl engel olabilirim lütfen yardım bir de veteriner iç ve dışı tek bi damlada ensesine yapmıştı ama internetten baktığımda iç parazit damlayla kesinlikle olmaz diyenler var doğru mu

14 CEVAP

Balimlilac

Ensesini yalayamaz ki endişe etmeyin bu sebeple.

stellabennett

@Balimlilac geçen sefer ensesinden birazcık aşağı doğru akmış ilaç o yüzden korkmuştum

ssenaay

Merhaba. İç dış parazit birlikte olan damla formları var. Zaten klinikte yaptırmışsınız, yalayamayacağı noktaya uyguluyorlar damlayı

ssenaay

Merhaba. İç dış parazit birlikte olan damla formları var. Zaten klinikte yaptırmışsınız, yalayamayacağı noktaya uyguluyorlar damlayı

stellabennett

@ssenaay geçen sefer kedim çok hareket ettiği için galiba damla birazcık kaymış aşağı doğru akmıştı bacağına doğru o yüzden endişelendim

stellabennett

@ssenaay teşekkürler bilgi için

simbakedi

kediniz yaladığı anda zaten ya hızlı hızlı koşmaya başlayacaktır ya da yalamayı anında kesecektir. benimkinde de bir keresinde bacağına doğru akmıştı, veteriner ağzından köpük vs gelmezse sorun olmayacağını söyledi. yaladığı anda hızlı hızlı koşuyordu evin içinde :D baya da yanlışlıkla yaladı ama bir şey olmadı endişelenmeyin

stellabennett

@simbakedi öncekinde benimki de koşturup duruyordu demek ondanmış ya

Ryhn12

Benim kedime de iç dış paraziti ense damlası şeklinde yapıyorlar.Gecen yaptıklarında patileriyle kaşıdı, sonra da patilerini yalıyor.Ayni soru benim de kafama takılıyor.Artik damlayı kendim yapacağım sıkıntı olur mu acaba

stellabennett

@Ryhn12 belki yanlış uygulayabilirsiniz bence veteriner uygulasa daha iyi gibi

Ryhn12

Veteriner uyguladiginda bu şekilde oldu.Veterinere götürünce kedim zangir zangir titriyor, ben yapacağım artık kıyamıyorum 😔

blue_hpood

iğne formunda var, veterinerden rica edin, iğne olarak yapsın.

stellabennett

@Ryhn12 o da doğru siz de haklısınız

stellabennett

@blue_hpood önceden iğne şeklinde yaptırıyordum ama iğnenin zamanla yapılan yerde tümör yapabileceğini öğrendim o yüzden bıraktım