Tirmalama Ağacı

Elifinkedileri

Kedilerim için tirmalama agaclarindan almak istiyorum kullanacaklarina eminim onlari cok mutlu eder ama korkuyorum ikisi birden birbirini kovalarken uzerine çıkarsa devrilir mi guvenli midir kullananlar var mi

5 CEVAP

kedilimadam

Ben kullanıyorum çok uzun süredir.Zıplıyorlar, atlıyorlar, birbirlerini kovalayıp koşturuyorlar ama hiç devrilmedi bugüne kadar.Ancak eğer geniş ve boş bir köşeniz varsa o duvarı boydan boya büyüklü.küçüklü raflarla doldurup aralara hamaklar minik tırmalama alanları yerleştirip kendiniz bir düzenleme yaparsanız çok daha eğlenceli bir alan yaratabilirsiniz onlar için.Tırmalama ağacına göre daha masrafsız ve üstelik sizin çabanızla yapılmış bir şey olur.İnternette fikir vermesi açısından birçok örnek var göz gezdirmenizi tavsiye ediyorum.

Elifinkedileri

Çok teşekkür ederim cevabiniz için duvar raflarindan yaptik dediginiz gibi hamak da yaptik hatta ama annem malesef istemedigi için cikarmak zorunda kaldım baska da o sekilde uygun duvarimiz yok birde görme engelli bir kedim var onun için kullanisli olmadi digeri cikip ondan kaçınca nasil cikacagini bulamiyordu birden atlayip kafasini falan carpti oyle olunca kedi agacina yoneldim :)

kedilimadam

Görme engelli bir kediniz varsa diğerinde zilli tasma olmasına özen göstermenizi öneririm.Zil sesi diğer kedinin varlığını algılamasını böylece daha rahat olmasını sağlıyor.Bir de görme engelliyse çok katlı olanlardan değil yuvalı ve alçak olanlardan almanızı öneririm.Ayrıca kedi tünellerinden alarak yerde daha eğlenceli vakit geçirmelerini de sağlayabilirsiniz.

kedilimadam

Ayrıca rica ederim.Umarım en keyifli ve tehlikesiz ortamı sağlarsınız:)

Elifinkedileri

Dogduklarindan beri bir aradalar o yuzden sorun olmuyor birbirini bulmalari tasma takmayi hiçbir sekilde istemiyorum bogulanlar cenesi kirilanlar falan varmis biz evde yokken bisey olsa diye rahat edemem aklimda kalir hep buldugumda 20-25 gunluktu herseyi ona gore dizmek zorunda kaliyorsunuz zaten ama bir sure sonrada goren kediden bir farki olmuyor bir guzel sinek avina cikar ki gorenlerden daha iyi :) dogustan oldugu icin sorunu yok sonradan olsaydi belki daha zor olurdu adapte olamaz strese girerdi kedi tunelimiz var onu da hisirtili olandan aldim daha hosuna gider diye zamanla sıkılıyor oyuncaklarda isiklilardan ziyade ses cikaranlardan kazara hırsız girse kalkip bakmayiz yumuk oyun oynuyor diye parkelerde takir tukur biseyler yuvarlamayi cok seviyor. En buyuk sorun cicekler hepsine bir guzel cicisini yaptığı icin cicek bulunduramiyoruz koltuk arkasi gizli sakli koselerde koku avina ciktigimiz oluyor ama alıştık istersek 4 kum kabi olsun istersek 2 olsun caninin istediği yere yapma huyunu bebeklikten beri degistiremedik. Yüksek yerlere ciksada birden kendisini atma gibi seyi yok ciktigi gibi geri inebiliyor vitrin tepelerinden inemezsede bagira bagira kurtarmamizi istiyor bizden önce diger kedim onu kurtariyor anliyor galiba onda bir sorun oldugunu annesi gibi hep koruyor onu yabanci birisi misafir gelip onu sevmek istese elletmez once kendisi koklar bakar sonra geri cekilir birden ona dokundunda saldirma huyu var cok uzun bir cevap oldu ama hayatinizi ona gore sekillendireceginizi bir guzel size ogretiyor :)