Kedi Tuvalet Sorunu

Emrederim

Merhaba 3 yaşında british kedim var 3 yıldır tuvalet kabından başka biryere tuvaletini yapmadı ama son 1 haftadır dışkısını tuvalet kabının olduğu yerin dışına yapmaya başladı tuvaletin yerini de değiştirdim fakat gene eski yerine yapmaya devam etti yani kaba girmedi sorun nedir acaba bilgi verirseniz sevinirim

4 CEVAP

Gamzecs

Merhaba kumu temiz mi temiz değilse yapmayabilir eğer değilse bütün kumu dökün tuvalet kabını yıkayın ve tekrardan yeni kum koyup o şekilde deneyin eğer hala öyle yapmaya devam ediyorsa kediler bir şeye gıcık olduğu zaman evin orta yerine de yapabilir 🤷🏻‍♀️

Siyamask

Tuvalet kabı kapalıysa üstünü açıp gözlemleyin. Bir şeyi protesto ediyor da olabilir.

Emirckr

Kum kabı yeterince temiz olmayabilir,hani bizlere temiz gibi gözükse de onların koku hassasiyeti çok daha yüksek.
Bu yüzden ilk olarak kabı dahil iyice yıkayarak tertemiz kum koyun.

Sorun çözülmezse bir şeyi protesto ediyor olabilir dedikleri gibi.

Palyaco

Kumunu değiştirin beğenmemiş olabilir birde sık temizleyin