Erkek Kedi Kısırlaştırma Hakkında Sorular

rizasabuncu

Selamlar, yaklaşık 9 aylik bir smokin erkek kedim var, iki ay once veterinere kısırlastırma operasyonu icin gittiğimde bana 9 aylıktan once kısırlastırma yapadıklarını soyledıler, bu ay sonu 9 ay olacak, tecrubesı olan arkadaslar benı kısırlastırma operasayonuyla ilgili bilgilendirebilirler mi? Nelere dikkat etmeliyim, operasyon sonrası bakımı nasıl olmalı, kum ve mama onerısı vs. icin, sımdıden cok tesekkurler. :)

5 CEVAP

Kedinizi eve geldiği de sıcak tutun biz 2 sokak kedisini kisirlastirmistik bize operasyondan hemen sonra verdiler anesteziyi kucağınızda arabayla gittik 2 3 saat sonra ayıldılar kedinizi sıcak tutun önünde hep mama ve şu bulunsun

Elifinkedileri

Yatak uzerine koltuk uzerine yatirmayin ayilmadan gelirse kalkmaya calistikca dusme tehlikesi olabilir yere battaniye uzerine yatak hazirlayin altina alt acacaklari oluyor ondan sermenizi tavsiye ederim cisini kacirabiliyor yemek yedirmeden gotureceginizi vs veteriner soyler zaten :)

Elifinkedileri

Kusma durumuda yasayabilirsiniz dikkat edin basina surekli takip ederseniz daha iyi olur

rizasabuncu

@Kediasigiyim cevap ıcın cok tesekkurler, internette biraz arastırma yaptım da, kedi yatagını beton, soguk bir yuzeye koyun ki yarasını oraya koydugunda rahat etsin gibi bi seyler yaziyordu, bunun hakkında ne dusunuyorsunuz, evin tek beton yeri banyo maalesef, bunu yapmasak problem cıkar mı?

kedilimadam

Çok kolay bir operasyon milimetrik kesikleri olacak.Çok yüksek ihtimalle uyanmamış şekilde vereceklerdir size.Uyanana kadar kafasının hareketlerine dikkat edin sık sık nefes alıp almadığını kontrol edin.Başı düşüp nefes almasını engelleyebiliyor.Soğuk yere bırakma konusunda bir bilgim yok ben her zaman yattığı yatağına bırakmıştım bir problem olmadı.Mama konusunda ben yaşını doldurana kadar yavru kedi maması vermeye devam ediyorum.Kumunu da mümkünse günde iki kere temizleyin ve haftada bir kumu tamamen boşaltıp kabı iyice yıkadıktan sonra yeni kum koyun derim ben.Tam olarak ayılması 6 saati bulabilir.Ama operasyondan 2-3saat kadar sonra uyanıp sarhoş gibi dolanmaya başlıyor:) umarım kusursuz bir operasyon olur.